SportWiadomości
Trending

Brzesko. CLJ: Pewna wygrana AP CANPACK Okocimski Brzesko ze Stalą Mielec / zdjęcia

W sobotni wieczór zespół trenera Rafała Hebdy rozegrał spotkanie w ramach 4. kolejki CLJ w futsalu. Rywalem Okocimskiego był Klub Futsalowy Stal Mielec, który po raz kolejny musiał uznać wyższość rywali przegrywając 2:7. Bramki dla przyjezdnych zdobyli: Karol Skalski oraz Krystian Motyl. Z kolei bramki dla gospodarzy podzielili się Arkadiusz Zuzia (trzy), Karol Cieśla (dwie), Michał Siudut, Maciej Węgrzyn.

Po. 4. kolejkach zespół „biało-zieloni”  plasują się na 4 miejscu w tabeli, mając na swoim koncie 6 punktów. Do lidera z Bochni zawodnicy trenera Rafała Hebdy oraz trenera Dawida Lizaka tracą 4 punkty. W następnej kolejce zespół z Brzeska rozegra wyjazdowe spotkanie, w którym zmierzy się z GKS Futsal Nowiny.

4. kolejka CLJ
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Klub Futsalowy Stal Mielec 7:2
Bramki: Karol Skalski 3, Krystian Motyl 37- Arkadiusz Zuzia 9, 25, 34, Karol Cieśla 24, 26, Michał Siudut 27.
Żółte kartki: Michał Siudut.
Widzów: 80.

Okocimski KS: Karol Dzień – Michał Siudut. Piotr Pitaś, Maciej Węgrzyn, Marcel Kubala.

Rezerwowi: Szymon Mocię, Szymon Kozieł, Karol Cieśla, Igor Martyna, Hubert Wągroda, Arkadiusz Zuzia, Brunon Turlej, Piotr Broszkiewicz, Nikodem Mgłosiek.

Trener: Rafał Hebda.
Kierownik drużyny: Marcin Jurkiewicz.

Stal: Jakub Ziobroń – Szymon Ciupek, Wiktor Rataj, Krystian Motyl, Karol Skalski.

Rezerwowi: Vladyslav Shevczenko, Marcin Migas, Kacper Cichorczyk, Dawid Sobuś.

Trener: Tomasz Skowron.

Wynik sobotniego spotkania otworzyli nieoczekiwanie przyjezdni, którzy po trzech minutach gry za sprawą Karola Skalskiego zdobyli pierwszego gola w meczu. Okocimski mimo to konsekwentnie wypełniał założenia taktyczne i cierpliwie czekał na swoje szanse, a tych w pierwszej połowie było naprawdę sporo.

Do wyrównania doprowadził w 9 minucie wracający po kontuzji Arkadiusz Zuzia, który tego dnia zanotował trzy bramki. Zbiegiem czasu podopieczni trenera Rafała Hebdy wypracowali sobie sporo sytuacji podbramkowych, jednak w ostatecznej fazie akcji zabrakło skuteczności. Przyjezdnym trzykrotnie pomagał również słupek bramki, który obijany był przez zawodników Okocimskiego.

Losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero w drugiej połowie, w której zawodnicy z Brzeska poprawili swoją skuteczność, która przełożyła się na zdobyte bramki. Okocimski mając kilku bramkową przewagę grał pewniej, nie dopuszczając jednocześnie zawodników z Mielca do strzelenia bramek.

Warto dodać, że bardzo dobrą grą popisali się golkiperzy Okocimskiego, którzy na kilka razy stanęli na wysokości zadania bronią bardzo trudne i zarazem mocne strzały gości.