ADV
Religia
Trending

Brzesko. Co nowego w kolejnym Roku św. Jakuba?

Kontynuacja rodzinnego pielgrzymowania, spotkania formacyjne i wspólne świętowanie złożą się na kalendarz 2022 roku.

W sanktuarium św. Jakuba w Brzesku odbyło się 25 stycznia spotkanie Bractwa św. Jakuba i jego sympatyków na progu kolejnego jubileuszowego Roku Kompostelańskiego.

Podczas Mszy św., której przewodniczył ks. prał. Józef Drabik, zostały pobłogosławione nowe tablice i znaki informacyjne, które znajdą się na szlaku jakubowym Via Regia.

– Oznaczyliśmy drogę św. Jakuba 11 lat temu. Oznaczenia i tablice wymagały już wymiany, co też systematycznie czynimy. Chcemy wskazywać pielgrzymom, wędrowcom właściwą drogę, której symbolem jest szlak św. Jakuba wiodący m.in. przez naszą diecezję. Jest to droga budująca jedność, tworząca relacje między ludźmi, jednym pomaga uporządkować swoje życie, dostrzec priorytety, innych prowadzi do odkrycia Boga – mówi ks. Drabik.

Po Mszy św. odbyło się spotkanie członków Bractwa św. Jakuba oraz jego sympatyków. Podczas zebrania podjęto temat inicjatyw jakubowych, które zostaną zrealizowane w 2022 roku.

– Bardzo chcemy kontynuować rodzinne pielgrzymowanie drogami św. Jakuba. Tym razem jednak mamy zamiar wędrować Beskidzką Drogą św. Jakuba. Co miesiąc będziemy zapraszać wszystkich na spotkania formacyjne związane z duchowością kompostelańską, z dziedzictwem dróg św. Jakuba. Przygotowujemy się do Dni Jakubowych, które odbędą się w Brzesku w związku z uroczystością ku czci patrona naszej parafii i miasta – wylicza tylko niektóre inicjatywy ks. Marcin Gazda.

Warto przypomnieć, że trwa – przedłużony przez papieża Franciszka – jubileuszowy Rok Kompostelański. Kościół św. Jakuba w Brzesku jest kościołem jubileuszowym, w którym można zyskać odpusty związane z trwającym rokiem jakubowym. Świątyniami jubileuszowymi są także kościoły pw. św. Jakuba w Tuchowie i Podegrodziu.

Zdjecia / Na progu Roku Kompostelańskiego / Tarnowski Gość Niedzielny <==

FOTO GOŚĆ

KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ

Podobne artykuły

Back to top button