ADV
blank
Religia

Brzesko / Co postanowił Parlament Jakubowy?

O tym, jak będzie wyglądał kalendarz Roku św. Jakuba w Polsce, mówili uczestnicy spotkania w Brzesku.

W niedzielę 20 września 2020 r. przy sanktuarium św. Jakuba Starszego Apostoła w Brzesku zakończyły się obrady VII Parlamentu Jakubowego, który zgromadził kilkadziesiąt osób reprezentujących stowarzyszenia, bractwa i parafie św. Jakuba, a także instytucje i ośrodki badawcze zajmujące się Drogą św. Jakuba, oraz opiekunów szlaków wiodących do Santiago de Compostela.

Głównym celem PJ – podkreśla Emil Mendyk ze stowarzyszenia Przyjaciele Drogi św. Jakuba – było przygotowanie kalendarza wydarzeń jubileuszowego Roku św. Jakuba 2021, który przypada co dziesięć lat.

– Udało nam zebrać kilkanaście propozycji. To m.in. konferencja naukowa w Krakowie, cykliczne weekendowe wędrowanie szlakami św. Jakuba, sztafeta caminowa od Wilna i Lwowa przez Polskę do Zgorzelca, spotkanie bractw i parafii św. Jakuba w Częstochowie, a także publikacje. Szereg wydarzeń będzie miało miejsce w katedrze oliwskiej. Będą kontynuowane rodzinne przejścia organizowane przez Bractwo św. Jakuba w Brzesku. Chcemy, by w przyszłym roku Droga św. Jakuba jeszcze mocniej zaistniała w świadomości Polaków – mówi E. Mendyk.

Program wydarzeń zostanie opublikowany na stronie Parlamentu Jakubowego oraz na stronie stowarzyszenia Przyjaciele Drogi św. Jakuba camino.net.plhttp://camino.net.pl.

KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ /TGN

 

blank

Podobne artykuły

Back to top button