ADV
KulturaWiadomości

Brzesko. Geościeżka wokół lokalnego dziedzictwa – nowy projekt regionalno-cyfrowy

Brzeska biblioteka zaprasza do udziału w nowym projekcie dotyczącym dziedzictwa historycznego i kulturowego miasta. Na bazie historii lokalnej i z wykorzystaniem technologii powstanie gra terenowa wpisującą się w międzynarodową zabawę geocaching. Poprzez nią będzie promowana pamięć o miejscach, których już nie ma w Brzesku, lecz są częścią jego dziedzictwa i wciąż pozostają w pamięci mieszkańców.

Do projektu zapraszamy wszystkich zainteresowanych lokalną historią, szczególnie seniorów, których pamięć jest skarbnicą wiedzy o minionych czasach. Podczas spotkań odbywających się co około dwa tygodnie (głównie we wtorki w godzinach przedpołudniowych) realizowane będą warsztaty: regionalne, cyfrowe (korzystanie z narzędzi GPS, robienie zdjęć telefonem) czy geocachingowe, podczas których będziemy się dobrze bawić, szukając i ukrywając skarby. Opracowana wspólnie trasa geocachingowa zostanie zaprezentowana początkiem czerwca podczas eventu wraz z towarzyszącymi wydarzeniami.

Pierwsze spotkanie, podczas którego będą omawiane szczegóły projektu we wtorek, 6 lutego o godz. 10:00 w sali wystawienniczo-odczytowej RCKB w Brzesku. Obowiązuje wcześniejsze zgłoszenie udziału.

Zrealizowano w ramach projektu Geościeżka po miejscach, których już nie ma – warsztaty i gra terenowa wokół lokalnego dziedzictwa przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Brzesku. Sfinansowano ze środków Fundacji ORLEN w ramach programu Moje miejsce na Ziemi.

PiMBP w Brzesku

 

PLAKAT

Podobne artykuły

Back to top button