ADV
KulturaWiadomościWideo
Trending

Pożegnanie żłóbka w szczepanowskiej bazylice / zdjęcia & video

W niedzielę 28 stycznia 2024 r. w szczepanowskiej bazylice chór „Oremus” wraz z solistami i uczniami szkoły podstawowej ze Sterkowca oraz wiernymi wspólnie zakończyli tradycyjny okres kolędowania.

Spotkanie pt. „Pożegnanie żłóbka” poprowadziła młodzież ze Szkoły Podstawowej ze Sterkowca, która wprowadzała w klimat i przesłanie prezentowanych utworów, podkreślając ich historię i popularność. Koncert to okazja do wspólnej modlitwy przez śpiew, dlatego też od kilku lat w parafii Szczepanów jest organizowane „Pożegnanie żłóbka”.

Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentował się zespół „Oremus” prowadzony przez Elżbietę Polak, wraz z Jakubem Kądziołką i Konradem Borowcem.

Koncert był okazją do uhonorowania za wieloletnią pracę księdza prałata Władysława Pasiuta, który został odznaczony Honorową Odznaką PRIMIUS IN AGENDO. Medal nadała Dorota Bojemska minister rodziny i polityki społecznej w trzecim rządzie Mateusza Morawieckiego. Medal został wręczony księdzu prałatowi przez poseł Józefę Szczurek-Żelazko. Odznaka PRIMIUS IN AGENDO jest zaszczytnym, honorowym wyróżnieniem, przyznawanym za szczególne działania i zasługi na rzecz polityki społecznej oraz rodziny, dla osób które swymi działaniami przyczyniły się do osiągnięć i rozwoju spraw należących do zakresu merytorycznej działalności ministra właściwego do spraw pracy, zabezpieczenia społecznego i rodziny.


foto&video: Andrzej Gruca
Bazylika Szczepanów

Galeria zdjęć

blank

Podobne artykuły

Back to top button