ADV
blank
KulturaWideo
Trending

Aleksander Paliński – tancerz rodem z Brzeska uwielbiany przez światowe gwiazdy

W czwartek 30 marca 2023 r. w porannym programie Dzień Dobry TVN został wyemitowany wywiad z pochodzącym z Brzeska Alkiem Palińskim. Od wielu lat mieszka on w Stanach Zjednoczonych i tam rozwija swoją karierę, występując podczas koncertów wielu światowej sławy gwiazd.

Aleksander Paliński, uczestnik programu „You Can Dance”, ma na swoim koncie współpracę nie tylko z polskimi artystami, ale także z zagranicznymi gwiazdami.

O swojej pracy opowiedział reporterce Dzień Dobry TVN Sandrze Hajduk-Popińskiej.

6 minutowe nagranie w programie Dzień dobry TVN <==

Alek Paliński – kim jest

Zanim zaczął występować u boku takich gwiazd jak: Dita von Teese, Celine Dion czy Harry Styles, Aleksander Paliński wziął udział w 5. edycji show „You Can Dance”.

– Dzięki temu programowi rozpocząłem swoją karierę i jestem tu gdzie jestem – stwierdził tancerz.

Od prawie 10 lat mieszka w Los Angeles, choć jego życie to nieustająca podróż.

– Właśnie wróciłem z Portoryko, gdzie występowałem z Karol G na stadionie. Zostałem potwierdzony na tej trasie dzień przed pierwszym show. Musiałem się nauczyć dziesięciu choreografii w pierwszy dzień i wystąpić z nimi na scenie. Do tej pory to był największy test umiejętności w mojej karierze – przyznał artysta w rozmowie z dziennikarką Dzień dobry TVN.

Alek Paliński – najbardziej zapracowany tancerz

Alek Paliński został zatrudniony w amerykańskiej agencji MSA – jednej z największych i najdłużej działających na świecie.

– Ostatnio dowiedziałem się, że jestem wśród 10 jej najczęściej pracujących tancerzy w ostatnich latach, więc jest intensywnie. (…) Od września jedyne dni wolne jakie miałem, to były święta Bożego Narodzenia – mówił Alek.

Kiedy udaje mu się znaleźć chwilę, by przyjechać do Polski, odwiedza swoje rodzinne miasto – Brzesko. W domu czekają wtedy na niego rosół z makaronem, barszcz i pierogi.

– To są takie potrawy, które tutaj w Stanach, zwłaszcza w Los Angeles ciężko znaleźć – powiedział na koniec.


Foto: Dzień dobry TVN
Dzień dobry TVN / IB

Video

blank
Back to top button