ADV
blank
Wiadomości

Turniej Wiedzy Pożarniczej w Gminie Dębno / zdjęcia

We wtorek 28 marca 2023 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Łoniowej odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Do konkursu przystąpiło 37 uczestników reprezentujących Ochotnicze Straże Pożarne i szkoły podstawowe w dwóch kategoriach oraz szkoły ponadpodstawowe.

Z jednostki OSP Dębno w tym roku na etapie gminnym udział wzięły cztery osoby: Milena Michałek, Natasza Stężowska, Mikołaj Rosegnal i Krzysztof Powroźnik. Wykazali się znajomością zagadnień z zakresu tradycji i historii straży pożarnych, ekologii, ratownictwa, organizacji i zadań ochrony przeciwpożarowej, organizacji i zadań OSP oraz okoliczności powstawania i rozprzestrzeniania się pożarów. Zmagania uczestników oceniła Komisja Konkursowa. Tegoroczny poziom wiedzy, jak podkreślił wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski był dużo większy niż w poprzednich latach o czym świadczy dogrywka która była potrzeba do rozstrzygnięcia 3 miejsca w kategorii szkół podstawowych I-IV i V-VIII.

Laureaci otrzymali nagrody, które wręczyli Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Radna Sejmiku Województwa Małopolskiego Anna Mikosz oraz Maria Marecik – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łoniowej, która również koordynowała organizację konkursu. W turnieju uczestniczyli również dh Paweł Kraj – Komendant Gminny oraz druhowie OSP z terenu gminy i opiekunowie ze szkół podstawowych.

Bardzo wysoki poziom wiedzy zaprezentowała reprezentująca nasza jednostkę Milena Michałek, która na wszystkie pytania odpowiedziała bezbłędnie zdobywając 50/50 punktów.

Laureaci tegorocznego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Gminie Dębno:

Kategoria SZKOŁY PODSTAWOWE I – IV:

I miejsce – Mikołaj Gurgul – OSP Doły

II miejsce – Igor Kapusta – Osp Jaworsko

III miejsce – Michał Kułak – OSP KSRG Łoniowa

Kategoria SZKOŁY PODSTAWOWE V – VIII:

I miejsce – Nikola Sołtys – OSP Doły

II miejsce – Krzysztof Powroźnik – OSP KSRG Dębno

III miejsce – Michał Kolibabka – PSP Łoniowa

Kategoria SZKOŁY PONADPODSTAWOWE:

I miejsce – Milena Michałek – OSP KSRG Dębno

II miejsce- Anna Michałek – OSP Maszkienice

III miejsce – Paweł Jewuła – OSP Jaworsko

Wszystkie osoby, które zajęły miejsce na podium zakwalifikowały się do etapu powiatowego. Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszym etapie turnieju.

Foto: OSP Dębno

OSP Dębno

blank

Podobne artykuły

Back to top button