ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Seria potrąceń pieszych na pasach

Jedno z nich na ul. Tuchowskiej, drugie na ul. Mickiewicza. W ostatnim zdarzeniu drogowym brał udział kierowca, który po potrąceniu chłopca odjechał z miejsca nie udzielając mu pierwszej pomocy.

Tarnowscy policjanci pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych, do jakich doszło na przejściach dla pieszych. Pierwsze wezwanie mundurowi otrzymali po godzinie 18. Na ulicy Tuchowskiej w Tarnowie kierujący VW 40-latek potrącił 66-letniego mężczyznę przechodzącego w rejonie przejścia dla pieszych. W wyniku zdarzenia potrącony mężczyzna został przewieziony przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala św. Łukasza w Tarnowie z obrażeniami ciała i głowy. Zarówno kierowca, jak i potrącony mężczyzna zostali przebadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikami 0,00 mg/l.

W tym samym czasie mundurowi odebrali kolejne zgłoszenie o potrąceniu na pasach. Na ulicy Mickiewicza w Tarnowie przechodzący przez pasy 10-letni chłopiec został potrącony przez jasny samochód. Pojazd poruszał się ulicą Mickiewicza w kierunku ul. Al. Solidarności (w dół). Jego kierowca nie zatrzymał się, odjechał z miejsca zdarzenia skręcając w ul. Piłsudskiego. Całe zdarzenie widziała mama chłopca, która bezpośrednio po nim zabrała go na Komisariat Policji Tarnów-Centrum, skąd poszkodowany został zabrany przez karetę pogotowia do szpitala celem przeprowadzenia badań. Chłopiec uskarżał się na ból nogi. Obrażenia nie zagrażają jego życiu. Policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia kierowcy jasnego pojazdu.

Pamiętajmy, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w przypadku kolizji z samochodem są najbardziej narażeni na poważne obrażenia. Przypominamy kierującym, że „przejście dla pieszych” jest nie tylko informacją dla kierowcy o tym, że zbliża się do przejścia. Ten znak zobowiązuje go do zwolnienia i zachowania szczególnej ostrożności. Szczególnie czujnym należy być przy przejściach dla pieszych, które są słabo oświetlone lub znajdują się w obrębie skrzyżowania dróg. Pieszym z kolei zabrania się wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd. Za każdym razem przed wejściem na pasy należy się upewnić czy można to zrobić bezpiecznie. Zabronione jest również korzystanie z telefonu bądź innego urządzenia elektronicznego w sposób, który ogranicza możliwość obserwacji otoczenia.

policja.gov.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button