ADV
blank
Wiadomości

Nowe godziny pracy Punktu Szczepień Powszechnych w Brzesku

Od 1 grudnia 2021 r. Punkt Szczepień Powszechnych w Brzesku zmienia harmonogram pracy.

Punkt Szczepień Powszechnych przy SPZOZ w Brzesku czynny będzie:

Wtorek w godz. 08:00 – 14:35
Piątek w godz. 11:00 – 18:00
Sobota w godz. 08:00 – 14:30

Numer telefonu do punktu: 509 640 404 lub 509 640 423.

Punkt Szczepień Powszechnych przeciw covid-19 znajduje się w specjalnie przygotowanych i oznakowanych pomieszczeniach. Punkt Szczepień Powszechnych przy SPZOZ w Brzesku oficjalnie rozpoczął działanie 1 czerwca 2021 r.

Jest to jedyny w Powiecie Brzeskim Punkt Szczepień Powszechnych, stworzony we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Brzesku w ramach Narodowego Programu Szczepień. Punkt szczepień został przygotowany zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, NFZ, KPRM i GIS.

Podzielony jest na trzy strefy:

  • miejsce oczekiwania /poczekalnia – do namiotu wpuszczane są zarejestrowane na szczepienie osoby wg godziny umówionej wizyty, przy zachowaniu wszystkich wymaganych środków bezpieczeństwa(tj. maseczki, dystans, dezynfekcja),
  • punkt badania i szczepień – wydzielona przestrzeń badania, wykonywania oraz ewidencjonowania szczepień
  • namiot obserwacji po szczepieniu – namiot, gdzie przebywają osoby po szczepieniu (przez min. 15 minut).

Aby usprawnić przebieg szczepienia prosimy osoby o zgłaszanie się do punktu z wypełnioną wcześniej ankietą.

 

Szczepienia przypominające

Punkt Szczepień Powszechnych w Brzesku od 2 listopada 2021 roku realizuje szczepienia dawką przypominającą dla wszystkich osób, które ukończyły 18 rok życia i otrzymały pełny schemat szczepienia (dwie dawki) preparatami Comirnaty , Moderna lub Astra Zeneca lub jedną dawkę szczepionki Vaccine Janssen.

Przypominającą dawkę stosuje się we wskazanych grupach z zachowaniem odstępu co najmniej 6 m-cy po ukończeniu pełnego schematu szczepienia przeciw COVID-19.

Szczepienie dawką uzupełniającą od 2 listopada 2021 jest zalecane także w grupach pacjentów z zaburzeniami odporności, które ukończyły 12 rok życia i otrzymały pełny schemat szczepienia (dwie dawki) preparatami Comirnaty , Moderna lub Astra Zeneca.

Dodatkową dawkę stosuje się we wskazanych grupach z zachowaniem odstępu co najmniej 28 dni po zakończeniu realizacji szczepienia pierwotnego przeciw COVID-19.

Osoby z w/w grup mają skierowania wystawione automatycznie przez system lub istnieje możliwość wystawienia e-skierowania dla osób uprawnionych przez lekarza.

SPZOZ Brzesko

blank

Podobne artykuły

Back to top button