ADV
Wiadomości

Paczuszka dla maluszków i mam

28 listopada w wielu kościołach diecezji na wieńcach adwentowych, w koszyczkach czy na niewielkich choinkach pojawiły się bombki z informacją, jak można pomóc, jakie produkty w Domu Samotnej Matki prowadzonym przez siostry urszulanki w Tarnowie przydadzą się najbardziej. Akcja pomocowa potrwa do 12 grudnia.

Wiele parafii diecezji tarnowskiej włączyło się w akcję Paczuszka dla Maluszka, okazującej wsparcie dzieciom, ale także mamom z Domu Samotnej Matki w Tarnowie. Obecnie pod opieką sióstr urszulanek, które prowadzą dom, znajduje się 15 mam i ich 45 dzieci w wieku od pierwszego do czwartego roku życia.

Na terenie Powiatu Brzeskiego w akcję włączyły się m.in.:

– Parafia Św. Jakuba w Brzesku (Akcję koordynuje Diakonia Życia działająca w parafii),
– Parafia Miłosierdzia Bożego(Dary pod choinkę można składać do 12 grudnia w Kawiarence parafialnej, przy sali teatralnej. Akcję koordynuje Domowy Kościół)
– Parafia Nawiedzenia NMP w Zaborowie
– Parafia św. Marcina w Gnojniku
– Parafia MB Nieustającej Pomocy w Łysej Górze

Do okazania pomocy Domowi Samotnej Matki w Tarnowie zachęca Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin tarnowskiej Kurii, Ruch Światło-Życie diecezji tarnowskiej czy Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II.

Paczuszka dla maluszka – o akcji

To bożonarodzeniowa akcja, do której od 2013 r., zawsze w świątecznej atmosferze, zaprasza Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są podobnie jak w ubiegłych latach zaprzyjaźnione instytucje takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz podopiecznych organizacji, których maluchy już pojawiły się na świecie. Symbolem akcji od samego początku jest specjalna „paczuszkowa” bombka.

BEATA MALEC-SUWARA /FOTO GOŚĆ

PLAKAT

blank

Podobne artykuły

Back to top button