ADV
Wiadomości
Trending

Mieszkańcy Powiatu Brzeskiego angażują się w akcję „Paczuszka dla maluszka”

Ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiej akcji „Paczuszka dla maluszka”. W czasie przedświątecznych zakupów warto pomyśleć o tych, którzy potrzebują wsparcia. Zebrane artykuły higieniczne trafią do dzieci z domów samotnych matek, domów dziecka, a także z hospicjów w całej Polsce.

Po raz kolejny w akcję włączają się mieszkańcy Powiatu Brzeskiego. Na interaktywnej mapie może znaleźć 4 punkty które koordynują lokalnie akcję pomocy.

Wśród miejsc na terenie Powiatu Brzeskiego w których można znaleźć choinkę z bombkami „Paczuszki dla Maluszka” znajdują się:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzesku (ul. Królowej Jadwigi)

Kościół MB Nieustającej Pomocy w Łysej Górze

Publiczne Przedszkole w Szczepanowie

Kościół Nawiedzenia NMP w Zaborowie

Forma pomocy jest prosta. W wielu miejscach np. w kościołach, szkołach, przedszkolach, urzędach czy w różnych miejscach pracy stoją choinki, a na nich zawieszone są specjalne papierowe bombki z informacją, jak można włączyć się w akcję „Paczuszka dla Maluszka”. Wszyscy chętni mogą zabrać taką bombkę, a w zamian przynieść paczkę, w której znajdą się artykuły chemii kosmetycznej dla dzieci, ale także chemię gospodarczą, czyli proszki i płyny do prania. Z uwagi na fakt, że jest to akcja świąteczna, organizatorzy chcą aby wszyscy potrzebujący dostali nowe podarunki.

Paczki za pośrednictwem koordynatorów, trafią do potrzebujących. Można również samemu przesłać paczkę do siedziby Fundacji lub dokonać przelewu. W ubiegłym roku udało się zebrać artykuły o łącznej sumie około 10 milionów złotych.

Więcej informacji na stronie Fundacji Małych Stópek <==.

O akcji Paczuszka dla Maluszka

To bożonarodzeniowa akcja, do której od 2013 r., zawsze w świątecznej atmosferze, zaprasza Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są podobnie jak w ubiegłych latach zaprzyjaźnione instytucje takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz podopiecznych naszej organizacji, których maluchy już pojawiły się na świecie. Symbolem  akcji od samego początku jest specjalna „paczuszkowa” bombka.

Co jest zbierane?
Dla dzieci: pieluszki jednorazowe, chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt (kremy, szampony, oliwki, mydła), kocyki, rożki, pościel, akcesoria do pielęgnacji niemowląt (nożyczki, szczotki, gąbki), termometry, śliniaczki, ubranka (nowe), laktatory.
Dla mam: siateczkowe majtki poporodowe, podkłady poporodowe, wkładki higieniczne, wkładki laktacyjne itp.
Dla kogo? 
Adresatami akcji są zaprzyjaźnione z Fundacją instytucje: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dziecka oraz mam, których maluchy już pojawiły się na świecie. Zebrane dary trafią m.in. Domów Samotnej Matki.

Paczuszka dla Maluszka / IB

Podobne artykuły

Back to top button