ADV
Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

Mieszkańcy protestują przeciwko budowie zakładu pirolizy. Program Interwencja w Rzezawie / 13 lutego 2024 r.

W gminie Rzezawa w miejscowości Ostrów Królewski przy autostradzie A4 planowana jest budowa zakładu produkcji olejów i karbonizatów z tworzyw sztucznych. Mieszkańcy okolicznych miejscowościach stanowczo sprzeciwiają się budowie tego typu obiektu.

W związku z tym we wtorek 13 lutego o godz. 15.00 przed budynkiem urzędu gminy Rzezawa odbędzie się spotkanie mieszkańców Gminy Rzezawa wraz z ekipą programu INTERWENCJA stacji POLSAT. Przy tej okazji nagrany zostanie reportaż, a mieszkańcy będą mogli wyrazić swoje zdanie w związku z planowaną budową Zakładu Pirolizy Opon w Ostrowie Królewskim.

– Nazwa sprytnie wymyślona, natomiast nie będzie to zakład jak inne zakłady które są w strefie przemysłowej na terenie gminy , zakład ten to nic innego jak spalarnia ponieważ proces ,, pirolizy ” to spalanie tworzyw sztucznych w wysokich temperaturach z których powstaną różne półprodukty (paliwa itp).

Kominy wysokie na kilkanaście metrów, składowiska: opon, tworzyw sztucznych, paneli fotowoltaicznych itp. te i inne odpady będą zwożone do Naszej gminy z całej Polski i Europy , masowe spalanie które przez lata będzie zatruwać Nas i Nasze dzieci.

Podobnych zakładów w Polsce powstało już sporo i wszędzie z tymi przedsiębiorstwami są problemy, zakłady jak i ich magazyny opon itp, często ulegają samoczynnymi zapłonom z czego powstają pożary które to służby gaszą niejednokrotnie kilka dni/ tygodni – szczegółowo opisują swoje stanowisko protestujący.

Mieszkańcy w sprawie tej kontrowersyjnej inwestycji będą mogli wypowiedzieć się za pośrednictwem programu Interwencja.

– UWAGA UWAGA !! 13 lutego o godz. 15.00 przed budynkiem urzędu gminy Rzezawa odbędzie się spotkanie Mieszkańców Gminy Rzezawa wraz z ekipą programu INTERWENCJA stacji Polsat która chce wysłuchać głosu Mieszkańców w związku z planowaną budową Zakładu Pirolizy Opon w Ostrowie Królewskim.

Chcesz dowiedzieć się więcej ? Chcesz wyrazić swój sprzeciw ? Przekaż tą informacje dalej, udostępniaj rodzinie, znajomym, przyjdź i dołącz do dyskusji! Sprzeciw który wyrażamy to walka o zdrowie Twoje i Twoich bliskich! Nie można zamieść tej sprawy pod dywan, musimy walczyć i nie poddamy się!! – czytamy na stronie komitetu protestującego przeciwko budowie zakładu pirolizy w Ostrowie Królewskim.

Interwencja – POLSAT

Interwencja to popołudniowy program reporterski o tematyce społeczno-interwencyjnej, nadawany codziennie od poniedziałku do piątku na antenie Telewizji Polsat.

Będziemy informować o planowanym termin emisji materiału w programie Interwencja.

IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button