ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Sprawcy kradzieży kosmetyków w sklepach drogeryjnych zatrzymani

Mężczyzna i kobieta odpowiednio w wieku 24 i 22 lat zostali dwukrotnie zatrzymani w krótkich odstępach czasu przez policjantów kryminalnych po tym, jak skradli kosmetyki i perfumy na łączną sumę ponad 7 tysięcy złotych. Usłyszeli w sumie 10 zarzutów kradzieży.

W połowie stycznia 2024 roku policjanci kryminalni Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zatrzymali dwie osoby, mieszkańców Tarnowa. Mężczyznę w wieku 24 lat i kobietę w wieku 22 lat. Oboje byli podejrzewani o drobne kradzieże artykułów kosmetycznych i perfum w jednej z sieci drogeryjnych w Tarnowie. Kradzieże miały miejsce niemalże co dziennie od połowy grudnia do połowy stycznia br. Wówczas zostali zatrzymani po raz pierwszy. Policjanci udowodnili im 6 kradzieży, z czego dwie zostały zakwalifikowane jako wykroczenia, pozostałe to przestępstwa (wartość powyżej 800 złotych). Po przesłuchaniu zostali zwolnienie.

Kilka dni później wpłynęło kolejne zawiadomienie o kradzież w sklepie drogeryjnym wartości ponad tysiąc złotych. Na następny dzień ponownie został zatrzymany 24-latek i po raz kolejny udowodniono mu kradzież. Mężczyźnie ogłoszono 7 zarzutów kradzieży, w tym dwie kradzieże wykroczeniowe, a kobiecie 3 kradzieże, które dokonała wspólnie i porozumieniu z mężczyzną. Oboje przyznali się do popełnienia czynów zabronionych, złożyli wyjaśnienia i dobrowolnie poddali się karze. O jej wysokości zdecyduje tarnowski sąd. Mężczyzna będzie jednak odpowiadał za popełnione przestępstwo w warunkach recydywy grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button