SportWiadomości
Trending

CLJ U19 w futsalu: Inauguracyjne spotkanie z Futsal Jędrzejów

Za nami pierwsze futsalowe spotkanie w Centralnej Lidze Juniorów U19. W niedzielę na hali sportowej PSP 3 przy ul. Legionów Piłsudskiego 23 podopieczni trenar Rafała Hebdy oraz trenera Dawida Lizaka podejmowali drużynę Futsal Jędrzejów. Spotkanie po zaciętej walce zakończyło się wygraną zawodników z Jędrzejowa, któryz wygrali wynikiem 3:2. Bramki dla przyjezdnych zanotował Kamil Lurzyński oraz dwukrotnie Igor Czuba. Z kolei trafieniami dla AP CANPACK Okocimski Brzesko zdobyli: Hubert Wągroda oraz Michał Siudut.

Po 1. kolejce Okocimski plasuje się na 4 miejscu w tabeli. Liderem rozgrywek jest z kolei GKS Futsal Nowiny, który w pierwszym meczu pokonał Klub Futsalowy Stal Mielec 10:2.

1. kolejka CLJ U19 – Makroregion IV
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Futsal Jędrzejów 2:3
Bramki: Hubert Wągroda 25, Michał Siudut 36 – Kamil Lurzyński 20, Igor Czuba 32, 39.
Żółta Kartka: Szymon Kozieł.
Widzów: 110.

Okocimski KS: Karol Dzień – Michał Siudut, Piotr Pitaś, Maciej Węgrzyn, Marcel Kubala, Szymon Mocię, Szymon Kozieł, Karol Cieśla, Igor Martyna, Hubert Wągroda, Arkadiusz Zuzia, Brunon Turlej, Piotr Broszkiewicz, Patryk Rabiasz.

Trener: Rafał Hebda.
Asystent trenera: Dawid Lizak.
Kierownik drużyny: Marcin Jurkiewicz.

Jędrzejów: Karol Mignano – Bogdan Łazurko, Kamil Lurzyński, Adrian Suder, Igor Czuna, Filip Rozborski, Daniel Wasik, Dawid Sobieraj, Konrad Żelichowski.

Trener: Michał Stępień.
Asystent trenera: Adam Marek.

Niedzielne spotkanie było prowadzone w dość szybkim tempie. Zawodnicy z Brzeska jak i z Jędrzejowa stworzyli sobie kilka groźnych okazji do zdobycia gola. Z przebiegu spotkania więcej z gry oraz sytuacji podbramkowych mieli gospodarze, niestety w decydującej fazie akcji zabrakło precyzji oraz skuteczności co skrzętnie wykorzystali przyjezdni. Najbliżej pierwszej bramki byli zawodnicy z Jędrzejowa, gdzie po strzale Igora Czuby piłka zatrzymała się na słupki bramki strzeżonej przez Karola Dzienia. Chwile później goście cieszyli się z pierwszego gola w meczu, którego autorem został kapitan zespołu Kamil Lurzyński, wykorzystując przedłużony rzut karny.

Okocimski próbował szybko doprowadzić do wyrównania, a idealną ku temu okazje miał Piotr Pitaś, który posłał piłkę na słupek bramki. Bardziej skuteczniejszy był jego kolega Hubert Wągroda, który w 25 minucie doprowadził do remisu. Kolejnego gola kibice ujrzeli w 32 minucie, a jego autorem został wyróżniający się w meczu Igor Czuba. Prowadzenie zespołu z Jędrzejowa nie trwało zbyt długo. Trzy minuty później wynik spotkania wyrównał Michał Siudut dając tym samym szanse na pierwsze punkty w debiutanckim sezonie CLJ.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatniej minucie meczu. Wówczas rzut z auto mieli przyjezdni, a piłka trafiła do niepilnowanego Igora Czuby, który miał na tyle czasu, by móc przymierzyć i oddać celny strzał, który zagwarantował trzy punkty w meczu z AP CANPACK Okocimski Brzesko.