ADV
1
SportWiadomości
Trending

Brzesko. GKS Drwinia kolejnym rywalem Okocimskiego

Rozgrywki V ligowe nabierają co raz to większego tempa. W najbliższy weekend rozegrana zostanie 8. kolejka, w której Okocimski Brzesko przed własną publicznością zmierzy się z GKS Drwinia. Spotkanie to zaplanowano na godz. 11:00 na stadionie miejskim przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku. Głównym arbitrem sobotnich zawodów zostanie Szymon Olchawa, a jego asystentami liniowymi będą Krzysztof Budnik oraz Łukasz Kogut.

Zespół z Drwini obecnie plasuje się na 14 miejscu w ligowej tabeli. W obecnym sezonie podopieczni trenera Łukasza Kuliga zanotowali raptem jedno zwycięstwo, zwyciężając w meczu 5. kolejki z Orkanem Szczyrzyc wynikiem 6:2. O sporym pechu mogą natomiast mówić zawodnicy GKS’u po meczu z Sokołem Słopnice, z którym prowadzili do 79 minuty rezultatem 1:0. Ostatecznie spotkanie zakończyło się Victorią Sokoła, który wygrał 2:1, zdobywając decydującego gola w 82 minucie meczu. Autorami bramek w tym spotkaniu zostali: Patryk Zbylut (Drwinia) oraz Konrad Kwit i Michał Słomnicki, który zanotował trafienie samobójcze.

Zespół z Drwini nie najlepiej wygląda również w meczach wyjazdowych. W dotychczasowych 4 spotkaniach poza swoim boiskiem zespół nie zdobył ani jednego punktu ponosząc cztery porażki. Nie najlepiej wygląda również bilans bramkowy w tych spotkaniach, który wynosi 3:11. Mimo to najlepszym  strzelcem zespołu jest Dawid Zachwieja, który obecnie ma na swoim koncie cztery trafienia. Jeśli chodzi o zawodnika z największą ilością żółtych kartek to jest nim Wojciech Styczeń, który został napomniany trzema żółtymi kartkami.

Sobotnie spotkanie szczególne będzie obecnego zawodnika Okocimskiego Dawida Lizaka oraz grającego trenera GKS Drwinia Łukasza Kuliga. Pierwszy z nich spędził w Drwini rundę wiosenną poprzedniego sezonu, rozgrywając wówczas 12 spotkań, w których zanotował łącznie 581 minut. W tym czasie „Lizu” zdobył dwie bramki oraz upomniany został czterema żółtymi kartkami. Z kolei Łukasz Kulig to wychowanek Okocimskiego oraz były trener Akademii Piłkarskiej CANPACK Okocimski Brzesko. Swój ostatni mecz w „biało-zielonych” barwach „Kulu” rozegrał 21 listopada 2020 roku występując w przegranym meczu przeciwko BKS Bochnia (0:3).

Ostatni raz oba zespoły rywalizowały między sobą w sezonie 2020/2021 w IV lidze gr. Wschodniej. W meczu w rundzie jesiennej lepszy okazał się być Okocimski wygrywając 2:0, z kolei w meczu rewanżowym zespoły podzielił się punktami remisując 1:1.

Informacje:
Miejsce w tabeli: 14
Ilość punktów: 3 pkt
Najlepszy strzelec: Dawid Zachwieja (4)
Najwięcej żółtych kartek: Wojciech Styczeń (3)
Najwyższa wygrana: Orkan Szczyrzyc (6:2)
Najwyższa przegrana: Dunajec Nowy Sącz (1:5)

Okocimski Brzesko przystąpi do sobotniego meczu po zwycięskim spotkaniu z Metalem Tarnów, którego pokonał wynikiem 2:1. Dzięki wygranej zespół utrzymał dystans do lidera z Zakliczyna, który ma obecnie trzy punkty przewagi nad „Piwoszami”. Podopieczni trenera Sebastiana Sępka jak i sam sztab szkoleniowy będą chcieli za wszelką ceną dopisać do swojego konta kolejne trzy punkty. Niestety pod znakiem zapytania jest występ Daniela Kaciczaka, który w ostatnim spotkaniu nabawił się urazu kolana.  Pozostali zawodnicy są do dyspozycji szkoleniowca w tym Jakub Hebda, którego zabrakło w meczu z Metalem Tarnów.

Ponadto na swoje poczynania boiskowe musi uważać Michał Siudut, który obecnie ma na swoim koncie trzy żółte kartki. Kolejne napomnienie wykluczy go z rywalizacji w następnym spotkaniu.

Transmisja meczu na: https://www.facebook.com/informatorbrzeski

Fot. Maciej Mazur

okocimski.com

Podobne artykuły

Back to top button