ADV
blank
Wiadomości
Trending

Rekord! Prawie 25 litrów krwi oddali uczniowie brzeskich szkół średnich

Jeszcze przed wybuchem wojny na Ukrainie w całej Polsce w szpitalach brakowało krwi. Ilość tego cennego leku w magazynach znacznie się obniżyła w związku z koronawirusem i mniejszą liczbą dawców. Dlatego każda akcja krwiodawstwa i każda jednostka krwi oddana przez świadomych i gotowych do podzielenia się częścią siebie obywateli jest bezcenna.

W ramach współpracy trzech naszych szkół średnich: Technikum im. Józefa Piłsudskiego w Brzesku, Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Brzesku i Zespół Szkół Technicznych i Branżowych, 25 lutego 2022 r. odbyła się kolejna akcja honorowego oddawania krwi.

Tym razem bezcennym „lekiem” podzieliło się aż 55 osób, co dało 24,750 l krwi. Ten najpiękniejszy dar humanitarny – KREW, która ratuje życie – zyskuje w świetle ostatnich wydarzeń jeszcze większe znaczenie.

Do współpracy włączyli się jak zawsze niezawodni dyrektor Powiatowe Centrum Edukacji w Brzesku – Tomasz Gurgul oraz Kazimierz Kural, właściciel restauracji Galicyjska.

– Dziękujemy niestrudzonym Organizatorom akcji – nauczycielom: Annie Gibes oraz Przemysławowi Brzykowi. I wreszcie – naj-naj-najbardziej dziękujemy naszym Honorowym Krwiodawcom – jesteście niesamowici! – czytamy na profilu Starostwa Powiatowego w Brzesku

Galeria zdjęć <<<


foto: Zespół Szkół Technicznych i Branżowych im. Bohaterów Westerplatte w Brzesku
IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button