ADV
blank
Wiadomości
Trending

Akcja krwiodawstwa w Dębnie z okazji Dnia Kobiet / 6 marca 2022 r.

Już w najbliższą niedzielę 6 marca 2022 r.  z okazji Dnia Kobiet odbędzie się akcja krwiodawstwa organizowana przez jednostkę OSP Dębno.

– Marzysz o tym żeby uratować komuś życie?

Będziemy czekać jedyne co musicie ze sobą zabrać to dowód osobisty i najlepiej znajomego lub znajomą: chętnych do oddania krwi w szczytnym celu, aby uratować komuś życie – zachęcają druhowie z Dębna.

Druhowie z Dębna zapraszają do udziału wszystkie okoliczne jednostki OSP. Z kolei dla Pań druhowie przygotowali upominki.

Patronat nad tym wydarzeniem objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski

REJESTRACJA DAWCÓW KRWI 8:30 – 12:30
Miejsce: Hala widowiskowo-sportowa w Dębnie

– Nie jest to główny cel, ale pamiętaj że jeśli oddasz krew w niedziele, poniedziałek będziesz miał wolny – podsumowują żartobliwie swoje zaproszenie.

Kto może oddawać krew?

Dawcami krwi mogą być osoby cieszące się dobrym zdrowiem, w wieku od 18 do 65 lat i które ważą minimum 50 kg. Dawca powinien czuć się dobrze, być po lekkim śniadaniu. Poprzedniego dnia nie można pić alkoholu. Samo oddawanie krwi trwa do dziesięciu minut. Jednorazowo pobierane jest 450 ml krwi (jedna jednostka), czyli 8-10% całkowitej objętości krwi krążącej w organizmie. Łącznie z badaniami, należy sobie zarezerwować około godziny. Należy zabrać ze sobą dowód osobisty.

Zapraszamy do udziału.

Nie oddawałeś nigdy krwi? Zobacz na poniższym filmie jak to wygląda.

VIDEO


foto:
IB

PLAKAT
blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button