ADV
WiadomościWideo
Trending

Transport z darami od strażaków i uczniów dotarł do Lwowa / 3 marca 2022 r.

Dzięki ogromnej hojności Polaków udalo się do tej pory zebrać setki tysięcy ton darów dla uchodźców z Ukrainy. Jednak w kwestii pomocy kluczowy jest czas i to by dary nie leżały w magazynach w Polsce, a po prostu znalazły się w Ukrainie. Dlatego też część osób podejmuje ryzyko i rusza za naszą wschodnią granicę.

Tak właśnie zrobili organizatorzy akcji konwoju humanitarnego, którzy przetransportowali dary zebrane przez OSP Szczurowa, OSP Szczepanów, OSP Jadowniki, OSP Maszkienice, OSP Wola Dębińska oraz szkoły z Woli Dębińskiej i Maszkienic. Dary do jednostek dostarczyli mieszkańcy miejscowości w których działają poszczególne jednostki OSP i szkoły, a także sami druhowie.

Udało się zebrać 4 wypełnione po brzegi busy najpotrzebniejszych rzeczy które w czwartek 3 marca 2022 r. dotarły do Lwowa.

– Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tak fantastycznej inicjatywy oraz przekazali potrzebne produkty dla potrzebujących. Stanęliście na wysokości zadania!

Dziękujemy również druhnom, druhom oraz wszystkim którzy pomogli za poświęcony czas i pomoc w zbieraniu i pakowaniu darów! – czytamy na facebooku OSP Maszkienice.

Na zdjeciach które przesłał Łukasz Kural – jeden z uczestników konwoju możemy zobaczyć jak wyglądało na miejscu przekazanie darów.


OSP Jadowniki
IB

VIDEO

ZDJĘCIA

Podobne artykuły

Back to top button