ADV
Wiadomości

Brzesko. Harcerze odwiedzili policjantów z Betlejemskim Światłem Pokoju

Betlejemskie Światło Pokoju rozświetla już wnętrze brzeskiej jednostki policji. Harcerze Hufca ZHP Brzesko im. Mikołaja Kopernika przekazali ten symbol ciepła, miłości, pokoju i nadziei na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Brzesku insp. Bogusława Chmielarza wraz z życzeniami świąteczno-noworocznymi.

Każdego roku harcerze i skauci z całej Europy i wielu innych państw na świecie roznoszą ogień z Betlejem do różnych instytucji – szpitali, domów dziecka, urzędów, szkół, aby w czasie Bożego Narodzenia stał się on żywym symbolem pokoju, braterstwa, nadziei i miłości. W Polsce akcję od 1991 roku prowadzą harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego. Za ich pośrednictwem światełko trafia do mieszkańców miast i wsi, do wielu ludzi i instytucji z całego kraju.

Jest nam niezmiernie miło, że harcerze zawsze pamiętają o naszej komendzie i jej pracownikach. Dzisiaj, 20 grudnia br. przekazali Światło Betlejemskie na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Brzesku insp. Bogusława Chmielarza.

Serdecznie dziękujemy harcerzom za ich pamięć. Życzymy dalszej wytrwałości w niesieniu dobra, miłości i pokoju w tym szczególnym bożonarodzeniowym czasie.

poilciaj.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button