ADV
Wiadomości
Trending

Brzesko. Kobieta złożyła skargę na dyrekcję szpitala, po tym, jak urodziła w holu

Portal parenting.pl wraca do sprawy porodu w holu brzeskiego szpitala. W połowie marca do szpitala w Brzesku trafiła rodząca kobieta. Jednak ze względu na przebywające na SOR-ze osoby chore na COVID-19, została skierowana do głównego wejścia. Niestety nie zdążyła dotrzeć na oddział położniczy, a poród odebrała przypadkowa pielęgniarka. Młoda mama postanowiła zaskarżyć szpital. Efektem skargi jest kara dla dwóch lekarzy.

W nocy z 16 na 17 marca 2021 r. do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR) w Brzesku zgłosił się mężczyzna, który przywiózł do porodu żonę. Niestety w tym samym czasie, w trakcie przyjęcia do SOR była pacjentka z covid-19, a w drodze była karetka z kolejnym pacjentem z Covid-19. Dlatego pacjentka, ze względu na jej bezpieczeństwo, nie mogła zostać wpuszczona do szpitala wejściem od strony SOR.  Wszystko działo się bardzo szybko, a postęp porodu, jak się okazało, był błyskawiczny. Dziecko zaczęło rodzić się już w holu głównym szpitala. Położne, zawiadomione w międzyczasie przez personel SOR nie zdążyły przejąć pacjentki – poród przyjęła pielęgniarka opieki całodobowej oraz SOR. Pacjentkę wraz z dzieckiem na oddział zabrały położne i tam też odbyła się ostatnia faza porodu.

O sprawie porodu w holu brzeskiego szpitala pisaliśmy w artykule: Nietypowy poród w brzeskim szpitalu <==

Mimo że cała akcja porodowa zakończyła się dobrze, młoda mama postanowiła złożyć skargę na p.o. dyrektora szpitala Adama Smołuchę.

W kwietniu 2021 r. sprawa trafiła pod obrady Komisji Skarg, Wniosków i Petycji rady Powiatu Brzeskiego. Ta z kolei uznała ją w części za zasadną. Treść protokołu <==

Komisja skarg, wniosków i petycji rady powiatu brzeskiego zwróciła się do dyrekcji o przedstawienie szczegółowych informacji na temat obowiązujących procedur, przyjęć pacjentów w nagłych sytuacjach oraz jak zostały przekazane zgłoszenia męża rodzącej pacjentki do odpowiednich służb.

Dyrektor placówki twierdzi, że zarzuty są nieuzasadnione i nie znajdują odzwierciedlenia w rzeczywistości. Ze względu na dobro pacjentki i jej dziecka szpital nie mógł pozwolić sobie na ryzyko, aby przyjąć ją w SOR, a komunikacja między oddziałami przebiegła bez zarzutu.

Komisja jednak zwróciła uwagę na fakt iż poza pewnymi procedurami wynikającymi m.in. z sytuacji pandemicznej przy przyjęciu pacjentki na SOR brzeskiego szpitala zabrakło ze strony dyżurującego lekarza pewnej empatii i prawidłowego podejścia do udzielenia stosownej pomocy w okolicznościach opisanych w skardze przez Agnieszką N.

Jak informuje Monika Mikołajek Burek rzecznik prasowy Szpitala Powiatowego w Brzesku – w informacji parenting.pl znalazła się nieścisłość: nie ukarano dwóch lekarzy, tylko karą finansową lekarza gin-poł, a karą nagany triarzystę SOR, a nie drugiego lekarza.

Cały materiał dostępny jest na parenting.pl pod adresem:  Brzesko. Kobieta złożyła skargę na dyrekcję szpitala, po tym, jak urodziła w holu <==

IB / parenting.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button