Wiadomości

Brzesko. Lubań Maniowy kolejnym rywalem. Transmisja live z sobotniego meczu

Po zaledwie dwóch dniach przerwy zespół Okocimskiego Brzesko ponownie stanie przed szansą wywalczenia kompletu punktów. Tym razem przed własną publicznością „Piwosze” podejmą Lubań Maniowy. Spotkanie to rozegrane zostanie o godzinie 11:00 na stadionie przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku. Głównym arbitrem sobotnich zawodów został Wojciech Potańczyk z KS Kraków.

Sytuacja ligowa

Lubań Maniowy obecnie plasuje się na trzeciej pozycji w ligowej tabeli, mając na swoim koncie 43 punkty. W obecnym sezonie zespół zanotował 14 zwycięstw, 1 remis oraz siedem porażek. Bardzo dobrze wygląda również bilans bramkowy zespołu, który wynosi 54:21. W ostatniej kolejce zawodnicy trenera Pawła Batkiewicza pewnie pokonali Glinka Gorlice, zwyciężając 4:1. Strzelcami bramek w tym spotkaniu zostali Damian Mrówka, Robson Quintanilha, Mateusz Pluta oraz Jakub Kasperczyk. Jedyne trafienie dla zespołu z Gorlic zanotował w 75 minucie Jakub Firlit.

Obecną rundę ekipa z Maniowy rozpoczęła dość obiecująco. Na czerty rozegrane spotkania zespół zanotował 9 punktów, doznając tylko porażkę z niepokonanym dotąd liderem z Niecieczy. Jednak w tym pojedynku niewiele zabrakłoby rezerwy Termalica Bruk-Bet II Nieciecza doznały swojej pierwszej porażki w sezonie, gdyż do 80 minuty z prowadzenia 2:1 cieszyli się zawodnicy Lubania. Ostatecznie lider dopiął swego strzelając dwie bramki w ostatnich 10 minutach meczu.

Atut własnego boiska

Jak można wyczytać ze statystyk obecnego sezonu, Lubań Maniowy jest zdecydowanie zespołem własnego boiska. Na rozegranych 11 meczów, drużyna zdołał wygrać aż 10-krotnie przegrywając, tylko jedno spotkanie. Bardzo dobrze prezentuje się również bilans bramkowy, który wynosi 40:6. Zdecydowanie gorzej zawodnicy radzą sobie w meczach wyjazdowych, w których zdobyli 13 punktów (4 zwycięstwa, 1 remis oraz 6 porażek). Nie najlepiej z kolei wygląd bilans bramkowy, który wynosi 14:15.

Kadra

Jeśli chodzi o sytuację kadrową drużyny z Maniowy to przeszła ona sporą metamorfozę w okresie zimowym. Do zespołu dołączyło aż 9 nowych zawodników takich jak: Bartosz Chmielowski (Dunajec Zakliczyn), Brahiam Diaz (Huragan Waksmund), Kacper Mańko (Jarmuta Szczawnica), Kacper Kołodziej (Sandecja Nowy Sącz), Rusłan Skydyna (Ukraina), Robson Quintanilha (Brazylia), Luis Miranda, Jakub Plewa (Akademia Podhale Nowy Targ), Jakub Franczyk (Słomniczanka Słomnice). Jeśli chodzi o ubytki to z klubem pożegnała się dwójka zawodników, Michał Szeliga oraz Daniel Noworolnik, którzy dołączyli do beniaminka ze Szczawnicy. Z kolei Mateusz Szwajnos, Marek Sikora oraz Rafał Hagowski przesunięci zostali do drużyny rezerw.

Pojedynki bezpośrednie

Jeśli chodzi o mecze bezpośrednie to ostatnie trzy spotkanie, rozegrane między oba zespołami są na korzyść Lubania. W rundzie jesiennej w meczu obu zespołów zdecydowanie lepszy był Lubań, który pokonał „Piwoszy” wynikiem 4:0. Do bramki Okocimskiego trafiali wówczas dwukrotnie Tomasz Magdziarczyk, Damian Mrówka oraz Patryk Duda.

Przed nami 24. kolejka IV ligi gr. wschodniej, w której to zespół Okocimskiego Brzesko podejmie na własnym stadionie Lubań Maniowy. Oczywiście spotkanie to najlepiej będzie można oglądnąć z wysokości trybun, jednak ci, którzy nie są w stanie wybrać się na stadion, zapraszamy na transmisję live, którą przeprowadzi CFsport.