ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Śmiertelny wypadek na autostradzie A4 na wysokości Łętowic / 29 lipca 2022 r.

W piatek 29 lipca 2022 r. około godz. 15 na autostradzie A4, na wysokości miejscowości Łętowice pas w kierunku Tarnowa doszło to tragicznego wypadku z udziałem samochodu osobowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, ze kierujący samochodem osobowym marki Jaguar dachował w pobliżu wiaduktu z przejściem dla zwierząt. Pojazd wypadł z jezdni i zatrzymał się w pobliskim rowie. W zdarzeniu poszkodowane zostały 3 osoby. W przypadku jednego z pasażerów ratownicy podjęli czynności resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Niestety bez powodzenia. W wyniku poniesionych obrażeń – jedna osoba zmarła.

Ze względu na sytuację został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego #Ratownik5 z bazy w Kielcach.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano znacznie siły ratownicze. W akcji udział brali strażacy z PSP Tarnów oraz PSP Brzesko, a także druhowie z OSP Wierzchosławice. Na miejsce skierowano także Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policję.

Na miejscu pracuje zespół dochodzeniowo-śledczy pod nadzorem prokuratora, który wyjaśnia przyczyny tragicznego zdarzenia.

Wypadek oraz zwiększony piątkowy ruch na trasie w kierunku Tarnowa spowodowały znaczne utrudnienia. Korek ma około 13 km długości na odcinku Brzesko – Łętowice, oraz około 5 km na odcinku Bochnia-Brzesko. Policja kieruje na objazd starą czwórką do zjazdu w Brzesku. Powoduje to utrudnienia na węźle autostradowym Brzesko oraz na obwodnicy miasta. Spory ruch zrobił się również na drogach serwisowych w pobliżu miejsca wypadku. Aktualnie (godz. 18.00) ruch w kierunku Brzeska odbywa się bez utrudnień.

Niestety część kierowców nie zdała egzaminu z bycia człowiekiem – wiele osób tkwiących w korku informuje o nagannym zachowaniu kierowców próbujących wykorzystac dla siebie korytarz życia, tylko po to by przejechać szybciej kilkadziesiąt metrów…

foto: 112malopolska.pl

IB

Mapa natężenia ruchu na autostradzie A4 – 29 lipca 2022 r. godz. 17.30

Podobne artykuły

Back to top button