ADV
Wiadomości

Zawody Sportowo-Pożarnicze w Gminie Iwkowa / 7 sierpnia 2022 r.

Druhowie z jednostek OSP z terenu Gminy Iwkowa przygotowują się do Gminnych Zawodów Sportowo – Pożarniczych. Zawody odbędą się na boisku sportowym IVA IWKOWA w niedzielę 7 sierpnia 2022 r. o godzinie 15:00.

– Zachęcamy wszystkich sympatyków sportów pożarniczych do wspólnego kibicowania! – zachęcają organizatorzy zawodów pożarniczych.

Uczestnicy wykażą się w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniu bojowym. Podczas sztafety zawodnicy przekazują sobie prądownicę wodną, a każdy z członków drużyny na swoim odcinku pokonuje jakąś przeszkodę. Druga konkurencja polega na zbudowaniu linii gaśniczych, uruchomieniu motopompy i przewróceniu za pomocą strumienia wody pachołków. O wygranej decyduje najlepszy czas oraz jak najmniejsza ilość ewentualnych punktów karnych.

Celem organizacji zawodów sportowo-pożarniczych OSP jest mobilizowanie do intensywnego szkolenia pożarniczego, zmierzającego do skutecznego prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych, a także ocena stanu wyszkolenia pożarniczego.

PROGRAM ZAWODÓW

godz. 14:00 — Rejestracja startujących drużyn
godz. 15:00 — Zbiórka pododdziałów OSP i złożenie meldunku o gotowości do zawodów
godz.15:05 — Powitanie gości i otwarcie zawodów
godz. 15:30 — Zawody strażackie
– start Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych
– start Drużyn Kobiecych
– start Drużyn Seniorów
godz. 18:30 – ogłoszenie wyników i dekoracja zwycięskich drużyn

iwkowa.pl / IB

PLAKAT

Podobne artykuły

Back to top button