SportWiadomości
Trending

Puchar Polski. Rezerwy Okocimskiego grają dalej

Okocimski II Brzesko – Strażak Mokrzyska 2:2 (k. 4:3)

W środę dokończone zostało spotkanie w ramach I rundy okręgowego Pucharu Polski, w którym zespół trenera Kamila Króla podejmował Strażaka Mokrzyska. Spotkanie ostatecznie zakończyło się remisem 2:2, i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych. Ten element lepiej wykonywali zawodnicy z Brzeska, którzy pokonali Strażaka 4:3. Podczas regulaminowego czasu gry strzelcami bramek w meczu zostali: Jakub Cisoń oraz Kacper Jaworski, z kolei bramki dla „biało-zielonych” zdobył dwukrotnie Oliwier Okas.

Przypomnimy, że spotkanie zostało przerwane  po pierwszej połowie ze względu na panująca  burze oraz obwite opady deszczu, które przeszły przez region. W II rundzie rezerwy Okocimskiego Brzesko trafili na zespół Wiślanie Wola Przemykowska, a spotkanie to rozegrane zostanie w najbliższą sobotę.

Kamil Król (trener Okocimskiego Brzesko) -„W dniu dzisiejszym rozegraliśmy druga połowę meczu Pucharu Polski. Nasza młodzież pokazała się z dobrej strony, doprowadziliśmy do wyrównania i wygrywamy w rzutach karnych, które wiemy że są loterią. Był to dla nas bardzo ciężki i trudny mecz. Dziękujemy drużynie przeciwnej za ciekawe widowisko. Następny mecz już w najbliższą sobotę więc czasu nie ma za wiele. Gratulacje dla chłopców za awans.”

Bramka:  Oliwier Okas 80, 89 – Jakub Cisoń 5, Kacper Jaworski 81.
Żółte kartki: Patryk Jawień, Oliwier Okas – Jakub Cisoń, Adrian Gurgul.

Okocimski KS (I połowa): Konrad Augustyn – Piotr Pitaś, Patryk  Jawień, Radosław Curyło, Maciej Węgrzyn, Michał Siudut, Jakub Żurawski, Oliwier Okas, Kamil Marecik, Marcel Kubala, Patryk Gawor.

Okocimski KS (II połowa): Karol Jurkiewicz – Patryk Gawor, Maciej Węgrzyn, Radosław Curyło, Marcel Kubala (75′ Uryga), Michał Siudut, Piotr Pitaś, Raul Kotarba, Patryk Jawień (84′ Mateusz Mendelowski), Hubert Smulski, Oliwier Okas.

Strażak (I połowa): Kacper Winiarski – Janusz Grochola, Kamil Halik, Adrian Gurgul, Szymon Niedziwiecki, Karol Płacheta, Marcin Duch, Bartłomiej Ciuruś, Jakub Cisoń, Rafał Moneta, Oskar Piwowarczyk.

Strażak (II połowa): Ł.Duch – M.Duch, Gurgul, Niedźwiecki, Płacheta, Piwowarczyk, R.Moneta, Jaworski, Cisoń, Ł.Woda, Ciuruś (70′ Król).