SportWiadomości

Rezerwy: Porażka ze Strażakiem Mokrzyska

Drugi zespół Okocimskiego Brzesko w ostatniej meczu rundy jesiennej uległ w derbowym pojedynku, przegrywając na własnym stadionie z zespołem z Mokrzysk wynikiem 1:2. Mimo że wynik spotkania już w 7 minucie otworzył zawodnik Okocimskiego Igor Uryga to po bramkach Marka Handzlika oraz Dawida Kurka z trzech punktów cieszyli zawodnicy Strażaka.

Porażka kosztowała zespół utratę drugiej lokaty i obecnie z dorobkiem 28 punktów plasuje się na 3 miejscu w tabeli. Mimo to podopieczni trenera Sebastiana Klimczyka utrzymali trzypunktową stratę do lidera z Maszkienic, który poniósł swoją drugą porażkę w rundzie ulegając zespołowi z Proszówek 0:3.

13. kolejka:
Okocimski II Brzesko – Strażak Mokrzyska 1:2
Bramki: Igor Uryga 7 – Marek Handzlik 21, Dawid Kurek 60.
Żółte kartki: Bartosz Guzek, Jakub Cisoń, Dawid Kurek – Michał Zydroń, Hubert Wągroda.
Sędzia: Tomasz Sopata.

Strażak: Łukasz Duch – Tomasz Król, Bartosz Guzek, Rafał Moneta (75′ Marcin Duch), Karol Płacheta, Marek Handzlik, Janusz Grochola (13′ Michał Wójcik), Dawid Kurek (90′ Piotr Kowalczyk), Jakub Cisoń (83′ Tomasz Moneta), Szymon Niedźwiecki, Igor Świerczek.

Rezerwowi: Kacper Winiarski, Tomasz Moneta, Piotr Kowalczyk, Bartłomiej Ciuruś, Michał Wójcik, Oskar Piwowarczyk, Marcin Duch.

Trener: Marek Handzlik.
Kierownik drużyny: Daria Brzózka.

Okocimski KS: Bartłomiej Martyka – Michał Zydroń, Hubert Wągroda, Szymon Kozieł, Brunon Turlej, Igor Uryga (46′ Kacper Szpila), Sebastian Pasek, Igor Martyna, Karol Cieśla, Arkadiusz Zuzia, Wiktor Włodek (60′ Raul Kotarba).

Rezerwowi: Karol Jurkiewicz, Kacper Maciejasz, Kamil Marecik, Patryk Zaleśny, Raul Kotarba, Kacper Szpila, Natan Toroń, Mateusz Dziadowiec, Radosław Szewczyk.

Trener: Sebastian Klimczyk.
Kierownik drużyny: Rafał Zając.

Pierwsza bramka w meczu padła już w 7 minucie, a jej autorem został obrońca Okocimskiego Igor Uryga, który wykorzystał wrzutkę z rzutu rożnego wykonaną przez Szymona Kozieła.

Do remisu doprowadził w 21 minucie spotkania Marek Handzlik. Akcja bramkowa rozpoczęła się od rzutu wolnego z połowy boiska, po rozegraniu którego piłka wylądowała w polu karnym Okocimskiego. Futbolówka został jednak szybko wybita przed 16 metra, jednak ostatecznie wylądowała pod nogami zawodnika Strażaka, który próbował zaskoczyć Bartłomieja Martykę. Bramkarz Okocimskiego mimo, że obronił uderzenia to nie zdołał opanować piłki, do której dopadł Marek Handzlik strzelając gola na 1:1

W 60 minucie przy próbie wyprowadzenia akcji błąd popełnił zawodnik Okocimskiego Bramka, który podał piłkę do zawodnika Strażaka, ten z kolei zgrał futbolówkę do Dawida Kurka, który ustalił wynik meczu strzelając na 2:1 dla zespołu z Mokrzysk.