ADV
Wiadomości

Strażacy z Zawady Uszewskiej zebrali ponad 10 tysięcy dla brzeskiego szpitala / 27 marca 2020 r.

Po niespełna tygodniu od uruchomienia zbiórki charytatywnej przez strażaków z Zawady Uszewskiej (Gmina Gnojnik) zebrali ponad 10 tysięcy dla brzeskiego szpitala. 78 osób wpłaciło ponad 10 tysięcy złotych, przy czym najwyższa wpłata wynosiła 2,5 tysiąca złotych.

Zrzutka strażaków z Zawady Uszewskiej nadal jest otwarta i można wpłacać na nią pod adresem:

zrzutka.pl: Na zakup środków medycznych, maseczek i innego niezbędnego sprzętu w walce z koronawirusem – dla SP ZOZ Brzesko <== 

– W tym ciężkim dla wszystkich okresie kierujemy prośbę do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie naszej inicjatywy i datki na rzecz naszego szpitala w Brzesku. Od zawsze byliśmy narodem, który potrafił zjednoczyć się w trudnych chwilach. Taki moment nadszedł i teraz, dlatego musimy połączyć siły, aby wspólnie zwalczyć wirusa, który szaleje nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. W pojedynkę nie zdziałamy nic, dlatego tak ważna jest społeczna odpowiedzialność i wrażliwość na drugiego człowieka. Uzyskane środki zostaną przekazane przez naszych strażaków na zakup najpotrzebniejszego sprzętu, środków dezynfekujących, maseczek itp., których zaczyna drastycznie brakować. Nie zostańmy obojętni! Nawet małe kwoty mogą wiele zdziałać, dlatego jeszcze raz prosimy o wsparcie – napisali strażacy z Zawady Uszewskiej.

Podobną zbiórkę w serwisie zrzutka.pl zorganizowali również strażacy z Poręby Spytkowskiej (Gmina Brzesko). Na ich koncie jest już ponad 8 600 zł. Tutaj wpłaty dokonało 140 osób, a najwyższa wpłata to 1000 zł. Strażacy z Poręby Spytkowskiej zasłynęli na początku roku, gdy udało się im uzbierać ponad 450 tysięcy na rzecz odbudowy Parku Narodowego Kościuszki w Australii, który ucierpiał na skutek tragicznych pożarów.

zrzutka.pl: Koronawirus – szpital w Brzesku potrzebuje Twojej pomocy! <==

To nie jedyne zbiórki jakie są prowadzone w Powiecie Brzeskim na rzecz brzeskiego szpitala. Kolejna zrzutka przeznaczona jest na zakup materiału który zostanie wykorzystany w celu uszycia maseczek ochronnych dla Szpitala w Brzesku, oraz każdej instytucji i punktu który zgłosi zapotrzebowanie. Ta zrzutkę organizuje grupa: „Brzesko. Szyjemy maseczki dla szpitala w Brzesku”. Z zakładanej kwoty 5 000 zł udało się im już uzbierać ponad 1 600 zł.

zrzutka.pl: Brzesko! Pomagamy! Szyjemy maseczki dla szpitala. <==

Tak duży odzew osób gotowych do wsparcia to efekt apelu jaki ponad tydzień temu ogłosiła dyrekcja brzeskiego szpitala.

Pieniądze można wpłacać również bezpośrednio na konto brzeskiego szpitala. Więcej informacji można znaleźć w naszym materiale: Brzeski szpital apeluje o wsparcie rzeczowe i finansowe <==

 

IB / zrzutka.pl

 

 

Podobne artykuły

Back to top button