ADV
Wiadomości
Trending

Aktywny Senior – nie tylko z nazwy / zdjęcia

Według licznych statystyk nasze społeczeństwo starzeje się. Dawniej ludzie starsi postrzegani byli jako schorowani, niedołężni, uzależnieni od innych. Dzisiaj „jesień życia” nie musi oznaczać wykluczenia z aktywnego udziału w wielu dziedzinach otaczającego nas świata.

Taka właśnie myśl przyświecała grupie seniorów, którzy na początku roku 2023 podjęli decyzję o założeniu podmiotu, mającego na celu aktywizowanie seniorów, przeciwdziałanie osamotnieniu i poprawę jakości życia i zdrowia o nazwie Stowarzyszenie  „Aktywny Senior” z siedzibą w Brzesku. Obecnie w szeregach organizacji zrzeszonych jest blisko 100 członków z obszaru powiatu brzeskiego i sąsiednich okolic. Stosunkowo „młode” Stowarzyszenie może już pochwalić się kilkoma osiągnięciami. Aby zadbać o poprawę zdrowia i kondycji Seniorów z powodzeniem wzięli udział w otwartych konkursach ofert na realizację zadań publicznych ogłoszonych przez  Powiat Brzeski i Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Dzięki pozyskanym w ten sposób środkom finansowym w ramach zadania „Zdrowy Senior” mogli zorganizować wyjazdy leczniczo – rekreacyjne do komory normobarycznej czy zażyć inhalacji w komorze Ważyn w Kopalni Soli w Bochni, wzmocnić odporność i samopoczucie – korzystając z basenów termalnych, czy spacerować z kijkami po górach, by poprawiać kondycję.

„Aktywni Seniorzy” ściśle współpracują także z Akademią Ruchu Libra uczestnicząc w spacerach Nordic Walking, zajęciach fitness dla seniorów.  Przy współpracy z brzeskim Stowarzyszeniem „Be Active” wzięli udział w licznych przedsięwzięciach, jak np. zawodach „11 kilometrów dla Niepodległej”, akcjach ekologicznych: sadzeniu oraz sprzątaniu lasów. Działają również na rzecz lokalnej społeczności, pokazując, że wiek to tylko liczba. Świadczy o tym udział w przygotowaniu pokazu mody seniorów podczas Senior Party w Brzesku, czy kampania Aktywny i Bezpieczny  Powiat Brzeski. Czy tego typu organizacja jest potrzebna? Odpowiedzią na to pytanie niech będą przytoczone słowa jednego z członków Stowarzyszenia podczas jednego z wydarzeń:

,,Przez 2 lata po śmierci żony zmagałem się z okropną samotnością. Teraz z Wami wróciłem do życia.”

Dołącz do Stowarzyszenia „Aktywny Senior” Brzesko, zostań jednym z nas i ciesz się swoją drugą młodością.

Zadanie zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Stowarzyszenie „Aktywny Senior”  

blank

Podobne artykuły

Back to top button