ADV
Wiadomości
Trending

Wielka awaria stron internetowych parafii w Powiecie Brzeskim

10 marca 2021 r. – w nocy z wtorku na środę w Strasburgu spłonęła serwerownia firmy OVH.

Ogień udało się stosunkowo szybko ugasić, jednak żywioł uszkodził poważną część infrastruktury dostawcy usług, a konsekwencje tego wydarzenia dotknęły wiele firm funkcjonujących w Internecie. Z usług OVH usług korzystało wiele serwisów działających w Polsce. Problem w tym, że w niektórych przypadkach spłonęły nie tylko główne serwery, ale też serwery zapasowe. W najgorszym razie może to oznaczać utratę wszystkich danych.

Wśród zniszczonych stron znalazły się m.in. strony internetowe parafii z terenu Diecezji Tarnowskiej (a więc i Powiatu Brzeskiego). Od tygodnia nie działa część stron internetowych parafii, które korzystały z tego usługodawcy orz poczta diecezjalna. O ile w przypadku poczty internetowej udało się w miare szybko przywrócić jej działanie, to niestety strony parafialne nadal nie działają. Wśród stron które przestały działać znajdują się m.in. strony parafii: Bielcza, Borzęcin Dolny, Bucze, Czchów, Dębno, Iwkowa, Łoniowa, Porąbka Uszewska, Rudy Rysie, Uście Solne, Szczurowa oraz Zaborów.

– Niestety właśnie na tych serwerach były umieszczone nasze strony parafialne oraz instytucji DT. Problem ten dotyczy także serwera poczty diecezjalnej – czytamy w komunikacie na stronie Diecezji Tarnowskiej.

Część stron udało się już przywrócić na nowych serwerach i u innych dostawców. Całe zdarzenie pokazuje jak ważne są odpowiednio zabezpieczone i regularnie aktualizowane kopie danych.

OVH dysponuje największą liczbą serwerów w Europie i jedną z największych na świecie. OVH działa w 140 krajach i jest uważana za głównego rywala dla takich gigantów usług hostingowych zza oceanu jak Google, Microsoft i Amazon.

IB / diecezja.tarnow.pl / OVH

VIDEO

Podobne artykuły

Back to top button