ADV
Wiadomości
Trending

Sobotnio-niedzielne problemy z wodą w Powiecie Brzeskim

W niedzielę rano na nasza skrzynkę redakcyjną wpłynęło kilka zapytań dotyczących problemów z brakiem wody w kranach w kilku miejscowościach w Gminach Dębno i Brzesko. Jeżeli macie problemy z dostępem do wody – piszcie o tym.

Po podpięciu do sieci wodociągowej wiele osób nie ma żadnego alternatywnego źródła wody w postaci studni. W związku z czym braki w zasilaniu są bardzo niekomfortowe i mocno dezorganizują codzienne funkcjonowanie.

– Macie może Państwo informację na temat braku wody w wodociągach w gminie Dębno i być może innych? Biadoliny Szlacheckie ani kropla nie leci – czytamy w jednej z wiadomości.

Po sprawdzeniu strony internetowej Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Brzesku natrafialiśmy na poniższy komunikat.

Komunikat Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Brzesku  z 19 czerwca 2021 r.

Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Brzesku Spółka z o.o. zawiadamia, że w związku z licznymi awariami na sieci wodociągowej w dniach 19 i 20 czerwca bieżącego roku mogą występować przerwy w dostawie wody na terenie działalności przedsiębiorstwa.

W miarę możliwości prosimy o ograniczenie poboru wody, a w szczególności nie napełnianie basenów i zbiorników.

W przypadku wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności czas wstrzymania dopływu wody może ulec zmianie.

Za utrudnienia przepraszamy!

 

W związku z falą upałów warto pamiętać o oszczędnym gospodarowaniu wodą i niemarnowaniu jej.

Problemy z dostępem do wody występują również na terenie Gminy Czchów, gdzie działają lokalne i sąsiedzkie sieci wodociągowe.

Pisaliśmy o tym w materiale: Komunikat w sprawie racjonalnego korzystania z wody <==

RPWiK Brzesko / IB

 

Podobne artykuły

Back to top button