ADV
Wiadomości
Trending

Komunikat w sprawie racjonalnego korzystania z wody

Informujemy, że od dnia 19 czerwca 2021 roku mogą wystąpić przerwy w dostawie wody na terenie Gminy Czchów spowodowane nadmiernym zużyciem wody nie związanym z potrzebami socjalno – bytowymi.

Za wszelkie utrudnienia spowodowane przerwą w dostawie wody uprzejmie przepraszamy. Dołożymy wszelkiej staranności aby jak najszybciej opanować braki.

Drodzy Mieszkańcy,

W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz niekorzystnymi prognozami pogody na najbliższe dni, zwracamy się z prośbą do mieszkańców korzystających z sieci wodociągowej o racjonalne korzystanie z wody. Prosimy o wykorzystywanie wody pitnej z sieci wodociągowej wyłącznie do celów socjalno-bytowych i powstrzymanie się od podlewania ogródków, trawników, mycia samochodów, napełniania przydomowych basenów itp. wodą z sieci wodociągowej.

Ograniczenie zużycia zapewni odpowiednie ciśnienie wody w sieci oraz nie spowoduje przerw w jej dostawie wszystkim użytkownikom sieci wodociągowej. Oszczędzanie wody jest również niezbędne w celu zapewnienia odpowiedniego ciśnienia w hydrantach na potrzeby ochrony przeciwpożarowej.

czchow.pl

Podobne artykuły

Back to top button