ADV
Wiadomości
Trending

Próba wymuszenia łapówki przez inspektora nadzoru budowlanego w Brzesku?

Prokuratura z Bochni prowadzi postępowanie!

W środę 16 grudnia 2020 r. Gazeta Wyborcza opublikowała artykuł nt. próby wymuszenia łapówki przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Brzesku na właścicielu firmy PAGEN. Śledczy z bocheńskiej Prokuratury 2 grudnia 2020 r. przekazali informację, że wszczęli śledztwo w sprawie uzależnienia wykonania czynności służbowych przez inspektora w Brzesku od otrzymania korzyści majątkowej.

Jak czytamy w artykule – szef nadzoru budowlanego postraszył Dominika Chamioło (prezesa firmy Pagen, jednego z największych polskich producentów okien, drzwi, bram garażowych i rolet oraz właściciela firmy deweloperskiej Concept-Dom) karą w wysokości 300 tys. zł, za rzekome nieprawidłowości przy budowie jaką prowadziła firma PAGEN w Gnojniku (PAGEN miał doprowadzić do rozbudowy istniejącego przy budynku placu, poszerzając go poza zakres przewidziany w pozwoleniu na budowę). Inspektor miał jednak zasugerować „przymknięcie oka” na rzekome nieprawidłowości w zamian za łapówkę w kwocie odpowiadającej 5 proc. ewentualnej kary.

Do zdarzenia miało dojść 17 sierpnia 2020 roku.

Jak podkreśla w artykule Dominik Chamioło – inwestycja firmy PAGEN była dawno ukończona i zrealizowana zgodnie z ostatecznym pozwoleniem na budowę, a w dodatku od kilku lat użytkowana bez żadnych problemów i zastrzeżeń ze strony nadzoru budowlanego. Prezes firmy PAGEN nie zgodził się na wręczenie łapówki, co miało wywołać u inspektora agresję. Inspektor miał powiedzieć, że będzie drobiazgowo przyglądał się działalności deweloperskiej i wszystkie inwestycje „będzie prześwietlał na wszystkie strony”. We wrześniu prezes firmy PAGEN o sprawie poinformował Prokuraturę Rejonową w Bochni.

Jaki będzie dalszy ciąg tej sprawy?

– W dniu 2 grudnia 2020 roku Prokuratura Rejonowa w Bochni poinformowała nas o wszczęciu śledztwa pod sygnaturą DS 1497.2020 w sprawie uzależnienia wykonania, w związku z pełnieniem funkcji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Brzesku, czynności służbowej związanej z wydanymi pozwoleniami na budowę dla inwestora PAGEN Sp. z o.o. i Concept Dom reprezentowanych przez Dominika Chamioło, od otrzymania korzyści majątkowej (czyn z art. 228 § 4 KK) w dniu 17 sierpnia 2020 roku w Brzesku woj. małopolskiego – poinformował w korespondencji przesłanej na adres naszej redakcji przedstawiciel firmy PAGEN.

O sprawie szerzej można przeczytać w artykule Gazety Wyborczej opublikowanym 16 grudnia 2020 r. Artykuł dostępny w ramach płatnego abonamentu.

Szef nadzoru budowlanego miał żądać łapówki od prezesa jednego z największych producentów okien? <==

foto: zdjęcie ilustracyjne

IB / Gazeta Wyborcza

Podobne artykuły

6 Comments

  1. Za „prezesa” ani paznokcia bym nie dał! Niech przyjza się jeszcze droga dojazdowym w nowej inwestycji w Brzesku. Jakie stawki dzierżawy itd itp.

  2. UM w Brzesku juz ma w kieszeni, teraz chcial jeszcze nadzor budowlany. Biore go w ciemno! Z takim byznesmenem wszystko mozna zalatwic! W 2021 roku dopiero sie beda jaja dzialy w Brzesku z p. D CH. ,,,,

  3. Trzeba przyznać jednak, że bez podstaw nikt z imienia i nazwiska nie informowałby o sprawie. Prokuratura bez powodu też nie zainteresowałaby się tematem.

  4. Prokuratura w Bochni ?? W Brzesku nieczynna? Gazeta Wyborcza pierwsza napisała? Chłopak się chyba zagalopował,,,brakuje na leasing LR?

    1. Prokuratura w Brzesku wyłączona ze sprawy ponieważ sprawa dotyczy Nadzoru w Brzesku. Normalna procedura.

Back to top button