Wiadomości

Zespół Szkół w Czchowie liderem praktycznej nauki przedsiębiorczości

Uczniowie Zespołu Szkół w Czchowie od 23 listopada mogą korzystać z innowacyjnego narzędzia do nauki przedsiębiorczości – Branżowych Symulacji Biznesowych. Dzięki wirtualnej platformie mają możliwość podejmowania realistycznych decyzji biznesowych podczas zarządzania wirtualną firmą, a lekcje przedsiębiorczości i przedmiotów zawodowych stają się bardziej praktyczne.

Pozyskiwanie klientów i partnerów biznesowych, ustalanie cen, zakup urządzeń i materiałów, a także zatrudnianie pracowników – to zadania, z którymi zmierzą się uczniowie Zespołu Szkół w Czchowie podczas kształcenia zawodowego. Współzawodnicząc na wirtualnym rynku ze swoimi kolegami mogą przekonać się, jak konkurencyjność wpływa na prowadzenie działalności.

W wirtualnej rzeczywistości uczniowie wcielają się w rolę przedsiębiorców prowadzących firmy produkcyjne lub usługowe. Atrakcyjna forma wizualna, dostępność platformy online oraz wykorzystanie mechanizmów rywalizacji mają za zadanie zaangażować młodzież w rozgrywkę toczącą się w doskonale odwzorowanych warunkach rynkowych.

„Udział w wirtualnej rywalizacji poprzez Branżowe Symulacje Biznesowe, będzie dla młodzieży pierwszym krokiem w kierunku własnej działalności gospodarczej.” – komentuje Pani Iwona Brzęk z ZS w Czchowie. „Jesteśmy przekonani, że wiedza i zdobyte umiejętności wpłyną pozytywnie na późniejsze decyzje zawodowe naszych uczniów.” – dodaje Pani Renata Łątka – Mleczko.

Coraz więcej szkół dostrzega potrzebę praktycznego kształcenia z wykorzystaniem innowacyjnych narzędzi.

„Rynek pracy jest coraz bardziej wymagający, a zadaniem szkoły jest wyposażenie młodego człowieka w wiedzę i umiejętności, które pozwolą mu stawić czoła licznym wyzwaniom życia zawodowego.” – mówi Pan Krzysztof Skwarło – dyrektor ZS w Czchowie. „Stale podnosimy jakość kształcenia w naszej szkole, szukamy innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych dzięki którym lekcje będą bardzie angażujące i praktyczne.” – dodaje.

Wdrażając Branżowe Symulacje Biznesowe Zespół Szkół w Czchowie dołączył do elitarnego grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości.

IB

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast