Wiadomości
Trending

Strażacy gasili pożar traw w Dąbrówce Morskiej / 16 marca 2021 r.

We wtorek 16 marca 2021 r. około godz. 18.30 strażacy z jednostki OSP Szczurowa zostali zadysponowani do pożaru w miejscowości Dąbrówka Morska. Paliły się nieużytki. Pożar powstał w wyniku umyślnego podpalenia.

– Dziś zostaliśmy zadysponowani do pożaru nieużytków rolnych w miejscowości Dąbrówka Morska. Po dotarciu na miejsce, stwierdzono że płonie sucha trawa na powierzchni ok. 10 arów, do jej ugaszenia wykorzystaliśmy tłumice, opryskiwacz spalinowy oraz linię szybkiego natarcia.

Zgodnie z zapisami ustawy o ochronie przyrody, wypalanie traw jest niedozwolone, w szczególności na łąkach, pastwiskach, nieużytkach, rowach, pasach przydrożnych, szlakach kolejowych, trzcinowiskach i szuwarach. Dodatkowo, w lasach i na terenach śródleśnych nie wolno rozniecać ognia, korzystać z otwartego płomienia czy wypalać trawę, co najmniej 100 metrów od granicy lasu.

Wypalanie traw oprócz tego, że jest naprawdę niebezpieczne, jest też niedozwolone. Określają to przepisy ustawy o ochronie przyrody, o lasach oraz kodeksu wykroczeń i kodeksy karnego.

Policja i strażacy przypominają, że w przypadku zauważenia pożaru lub innego zdarzenia zagrażającemu zdrowiu lub życiu ludzi należy niezwłocznie zaalarmować osoby przebywające w strefie zagrożenia oraz wezwać straż pożarną dzwoniąc na numer alarmowy 112.

foto: OSP Szczurowa

IB

‼️ALARM OSP SZCZUROWA ‼️
📅 16.03.2021r. 🕐 18:30

Dziś zostaliśmy zadysponowani do pożaru nieużytków rolnych w…

Opublikowany przez OSP KSRG Szczurowa Wtorek, 16 marca 2021

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast