SportWiadomościWideo
Trending

Brzesko. Puchar Polski dla zespołu Okocimskiego / zdjęcia / video

Okocimski Brzesko pokonał Grom Sufczyn wynikiem 5:1

Zgodnie z planem zakończył się mecz finałowy Okręgowego Pucharu Polski, w którym zespół Okocimskiego Brzesko pokonał Grom Sufczyn wynikiem 5:1. Mimo sporej ilości bramek to kibice ujrzeli je dopiero w drugiej odsłonie meczu, a ich autorami zostali: Dominik Grochot, Mateusz Cięciwa, Jakub Ogar oraz dwukrotnie Chawkat Zakareya. Honorowego gola dla ekipy z Sufczyna zdobył z rzutu karnego Raffaele Piechota.

Warto dodać, że w meczu finałowym trener Sebastian Sepek zdecydował się zmienić obsadę bramki. W miejsce etatowego bramkarza Tomasza Jagiełki wszedł dobrze znany brzeskiej publiczności Jarosław Palej. Tym samym popularny „Czuja” wrócił do bramki Okocimskiego po niespełna 10 latach przerwy. Ostatni raz Jarosław Palej zagrał w I lidze w meczu przeciwko Flocie Świnoujście, który rozegrany został 16.11.2013 roku.

Finał Okręgowego Pucharu Polski
Grom Sufczyn – Okocimski Brzesko 1:5
Bramki: Raffaele Piechota 59 (k) – Dominik Grochot 53′ Mateusz Cięciwa 57, Jakub Ogar 73, Chawkat Zakareya 83, 88,
Żółte kartki: Patryk Sanek, Marian Wawryka.
Widzów: 120.
Sędzia: Patryk Świerczek.

Grom: Adrian Włodyka – Kacper Jędrusiak (66′ Maciej Rudolphi), Patryk Sanek, Marian Wawryka, Artur Aksamit (76′ Armand Cichostępski) , Raffaele Piechota (79′ Rafał Niewola), Mateusz Jurczyk, Mateusz Kmieć, Marcin Kuboń, Iwo Cichostępksi (71′ Marcin Kordela), Marcin Waśniowski (82′ Adam Kucharzyk).

Rezerwowi: Adam Kucharzyk, Krystian Pałka, Maciej Rudolphi, Marcin Kordela, Rafał Niewola, Armand Cichostępski.

Trener: Michał Rudokhi.
Kierownik drużyny: Daniel Wielgosz.

Okocimski KS: Jarosław Palej – Hubert Smulski, Jakub Hebda (46′ Michał Siudut), Jakub Ogar, Dominik Grochot, Chawkat Zakareya, Piotr Czerwiński, Konrad Kuliszewski (77′ Oliwier Okas), Maciej Węgrzyn (46′ Mateusz Cięciwa), Jakub Mendel (65′ Patryk Jawień), Damian Boroń (46′ Piotr Pitaś).

Rezerwowi: Tomasz Jagiełka, Michał Siudut, Piotr Pitaś, Daniel Kaciczak, Mateusz Cięciwa, Patryk Jawień, Oliwier Okas, Marcel Kubala.

Trener: Sebastian Sępek.
Kierownik drużyny: Jan Kargul.

W pierwszej połowie zawodnicy obu zespołów nie przystosowali się do rangi meczu, jakim bez wątpienia był Finał Okręgowego Pucharu Polski. W pierwszych 45 minutach akcji pod bramkowych po obu stronach było jak na lekarstwo. Efektem tego był wynik bezbramkowy, choć rezultat ten mógł zmienić m.in. Jakub Ogar, który w 7 minucie po podaniu Chawkata Zakareya, posłał piłkę tuż obok słupka.

W 20 minucie Okocimski miał rzut wolny, który wykonywał Dominik Grochot. Futbolówkę po jego dośrodkowaniu próbował skierować do siatki Hubert Smulski, jednak uderzenie z główki okazał się być minimalnie niecelne. Pięć minut później swoją okazję miał Grom Sufczyn, a dokładnie Mateusz Jurczyk, który uderzeniem zza pola karnego posłał piłkę nad poprzeczką.

Kolejny stały fragment Gry Okocimski miał w 34 minucie, Ponownie do piłki podszedł Dominik Grochot, lecz tym razem zawodnik zdecydował się na bezpośrednie uderzenie, po którym piłka zatrzymała się na bocznej siatce. W 36 minucie wynik spotkania mógł otworzyć Chawkat Zakareya, jednak piłka po jego strzale minęła słupek bramki.

W końcówce pierwszej połowy bliki zdobycia gola był ponownie Hubert Smulski, który tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego posłał piłkę nad poprzeczkę.

W drugiej połowie zawodnicy Okocimskiego podkręcili tempo czego efektem były co raz to groźniejsze sytuację. Pierwsza z nich miała miejsce w 49 minucie, wówczas po podaniu Mateusza Cięciwy do piłki nie zdążył dobiec Jakub Ogar, którego w ostatniej chwili wyprzedził bramkarz Gromu. W 52 minucie padła pierwsza bramka dla Okocimskiego Brzesko, jej autorem został Jakub Ogar, który wykorzystał niefortunne wybicie bramkarza, który wybił przed siebie po mocnym strzale Chawkata Zakareya. Niestety sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej, przez co bramka nie została uznana.

Podopieczni trenera Sebastiana Sępka skrupulatnie dążyli do celu, który osiągnęli w 53 minucie. Autorem pierwszej bramki został wówczas Dominik Grochot, który wykorzystał prostopadłe podanie Konrada Kuliszewskiego. Chwile później mogło być 2:0, jednak mocny strzał Chawkata Zakareya z narożnika pola karnego przeleciał tuż obok słupka.

W 57 minucie wynik spotkania zmienił Mateusz Cięciwa, który po podaniu Piotr a Pitasia z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki. Dwie minuty później bramkę kontaktową zdobył Grom Sufczyn, a dokładnie Raffaele Piechota, pokonując Jarosława Paleja z rzutu karnego, podyktowanego za faul na Adamie Kucharzyku.

Stracona bramki podziała na „Piwoszy” jak przysłowiowa płachta na byka. W 73 minucie akcję bramkową rozpoczął Patryk Jawień, który zgrał piłkę w pole karne do Mateusza Cięciwy, a ten z kolei z końcowej linii odegrał piłkę do niepilnowanego Jakuba Ogara, który strzałem z głowy podwyższył wynik na 3:1.

Strzelec trzeciej bramki odwdzięczył się drużynie asystą, którą zanotował przy bramce Chawkata Zakareya w 83 minucie, posyłając piłkę do pustej bramki. Ten sam zawodnik ponownie pięć minut później ponownie wpisał się na listę strzelców ustalając tym samym wynik spotkania na 5:1.