ADV
Religia
Trending

Brzesko / Msza Św. prymicyjna rodaka ks. Michała Plichty

Niedziela 26 maja – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, w której oddajemy cześć Bogu Ojcu za cud stworzenia, Synowi Bożemu za dar odkupienia i Duchowi Świętemu za łaskę uświęcenia, to w naszej Parafii również Uroczystość prymicyjna naszego rodaka ks. Michała Plichty.

Prymicje to wielka radość dla całej parafii. Przygotowywania do godnego przeżycia tej uroczystości trwały od kilku dni, przy zaangażowaniu wielu parafian.

Już w sobotę 25 maja, po przyjęciu w Katedrze tarnowskiej z rąk Bp Andrzeja Jeża, święceń prezbiteratu, ks. Prymicjant, przybył do naszej świątyni, aby odprawić nabożeństwo majowe. W krótkim kazaniu na nabożeństwie, podziękował wszystkim za modlitwę w jego intencji i w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Niedzielne uroczystości rozpoczęły się pod domem rodzinnym ks. Michała.

W uroczystej procesji w wieńcu, przyprowadzono Księdza wraz z rodzicami do kościoła, gdzie po powitaniu przez ks. Proboszcza Wojciecha Wernera oraz dzieci z parafii, młodzież i członków Rady parafialnej, o godz. 11.30 odprawił swoją pierwszą prymicyjną Mszę św. Kazanie na Mszy św. wygłosił ks. prałat Józef Mularz, nawiązując do początków budowy naszej parafii. Na zakończenie, zadedykował dla ks. prymicjanta pieśń harcerską „Musimy siać, choć ziemia nasza marna”.

Oprawę muzyczną Mszy św. prowadził Chór parafialny, który na powitanie zaśpiewał pieśń o powołaniu i posłudze kapłańskiej. Na zakończenie Mszy św. ks. Prymicjant jeszcze raz podziękował wszystkim, którzy modlitwą i wsparciem pomogli mu w dojściu do kapłaństwa i przygotowanie uroczystości prymicyjnych, oraz udzielił poszczególnym zebranym, papieskiego błogosławieństwa.

Dziękując Bogu za dar powołania ks. Michała, obejmijmy Go naszą serdeczną modlitwą, prosząc o pełnię Darów Ducha Św. na Jego kapłańskie posługiwanie i wypraszajmy nowe powołania z naszej parafii.

FOTO GOŚĆ

Parafia Miłosierdzia Bożego w Brzesku

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button