ADV
Religia

Dzisiaj Gorzkie Żale ze Szczepanowa w Telewizji Trwam / 29 marca 2020 r.

Dzisiaj tj. 29 marca 2020 roku o godzinie 17.00 kolejna retransmisja Gorzkich Żali. Nabożeństwo zostało nagrane 1 marca 2020 r. w Bazylice Mniejszej  Szczepanowie.

Warto pamiętać, że jest to retransmisja i nie ma potrzeby niepokoić w tej sprawie Policji. Tydzień temu do takiej sytuacji właśnie doszło. Jeden z zaniepokojonych widzów zadzwonił na komisariat w Brzesku z informacją, że w szczepanowskim kościele zgromadziło się zbyt wiele osób. Wysłany na miejsce patrol zastał tylko kościelnego…

Pisaliśmy o tym w artykule: Szczepanów / Patrol policji sprawdzał ile osób modliło się na Gorzkich Żalach! / 22 marca 2020 r.

— 

Parafia w Szczepanowie pomaga w Wielkim Poście modlić się telewidzom Telewizji Trwam. Nagranie nabożeństwa Gorzkich Żali zostało dokonane w niedzielę 1 marca 2020 r. Druga retransmisja już dzisiaj – 29 marca o godzinie 17.00. Telewizja Trwam jest dostępna w telewizji naziemnej, a także w wersji online <==

Od czwartej przez piątą i szóstą niedzielę Wielkiego Postu (22, 29 marca, 5 kwietnia) pasyjna modlitwa jest retransmitowana z sanktuarium św. Stanisława BM w Szczepanowie. 

– Cieszymy się, że „Gorzkie Żale” z sanktuarium patrona Polski będą gościć w domach odbiorców telewizji Trwam. To z jednej strony okazja do wspólnej modlitwy, z drugiej szansa jeszcze większego promowania miejsca urodzin św. Stanisława i jego sanktuarium w Polsce i na świecie – mówi kustosz ks. prał. Władysław Pasiut.

Wiernym zgromadzonym na nabożeństwie pomagał w śpiewie miejscowy chór sanktuaryjny. Na organach grał Wojciech Oleksyk, organista i dyrygent chóru.

– W niedzielę 1 marca 2020 r., w naszej Bazylice, Telewizja TRWAM i Radio Maryja, przeprowadzili nagranie śpiewu, do transmisji Gorzkich Żali z naszej Bazyliki. Gorzkie Żale z naszego Sanktuarium, będą transmitowane przez trzy kolejne niedziele – 22, 29 marca i 5 kwietnia. Cieszymy się, że „Gorzkie Żale” z sanktuarium patrona Polski będą gościć w domach odbiorców telewizji Trwam i Radia Maryja. Dziękujemy wszystkim pracownikom Telewizji Trwam i Radia Maryja, za ich pracę nad tym programem.  Było to ogromne przedsięwzięcie. Przy realizacji tego programu przez dwa dni było zaangażowanych 20 osób, 7 kamer, najnowocześniejszy sprzęt, specjalne oświetlenie Bazyliki, wóz satelitarny i kilka kilometrów kabli, specjalny agregat prądotwórczy i wiele innego sprzętu – mówi ksiądz Władysław Pasiut kustosz sanktuarium Świętego Stanisława w Szczepanowie.

 

Galeria zdjęć <==

TGN – ks. Zbigniew Wielgosz

Podobne artykuły

Back to top button