ADV
Wiadomości

Powiat Brzeski / Już 5 nowych osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem / 29 marca 2020 r.

Koronawirus. Bochnia pierwszy przypadek - informator brzeski

Aktualizacja 29 marca 2020 r. godz. 14.30 

O godzinie 14.30 Urząd Marszałkowski podał informację o potwierdzeniu zakażenia u kolejnego mieszkańca powiatu Brzeskiego.  Jest to starszy mężczyzna. Łącznie to już 6 pacjent z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 145 osób.

—-

W niedzielę 29 marca 2020 r. o godzinie 9.00 Małopolski Urząd Wojewódzki opublikował najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej w województwie. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych  mieszkańców Powiatu Brzeskiego. Są to 4 nowe zakażenia (2 kobiety i 1 mężczyzna w sile wieku oraz 1 młoda kobieta). Brak informacji jakich gmin są to mieszkańcy. Łącznie w naszym Powiecie Brzeskim jest 5 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem (pierwszy przypadek, to młoda dziewczyna z Wojakowej w Gminie Iwkowa). 

Do dzisiaj na terenie Polski stwierdzono 1717 przypadków zakażenia koronawirusem. Jest także 19 ofiar śmiertelnych. W Małopolsce zakażonych jest łącznie 123 osoby. 

 

 

Co robić w sytuacji zagrożenia?

Osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem w żadnym wypadku nie powinny się zgłaszać do lekarza rodzinnego ani do SOR-u!

W związku z powyższym apelujemy aby mimo ogromnego stresu nie narażać niepotrzebnie lekarzy i placówek służby zdrowia. Jeden chory pacjent może być źródłem zakażenia wszystkich pozostałych osób w poczekalni! Należy postępować zgodnie z wytycznymi i kontaktować się bezpośrednio ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Brzesku. We współpracy z nimi pacjent zostanie przetransportowany do specjalistycznego szpitala zakaźnego. 

Co więc powinny zrobić?

  • bezzwłocznie powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną PSSE w Brzesku
    ul. Okocimska 44 32-800 Brzesko tel: 14 686 12 70 / telefon alarmowy tel. 608 609 745
    email: brzesko@psse.malopolska.pl
  • zgłosić się do oddziału zakaźnego. Lista szpitalnych oddziałów chorób zakaźnych na terenie Małopolski znajduje się poniżej
  • zadzwonić na specjalną całodobową infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem: 800 190 590


IB / MUW

Podobne artykuły

Back to top button