Wiadomości

Koronawirus w brzeskim szpitalu. Kolejne oddziały zamknięte / 29 marca 2020 r.

Niestety nie ma dobrych informacji ze Szpitala Powiatowego w Brzesku. W niedzielę 29 marca 2020 r. w godzinach popołudniowych na stronie brzeskiego szpitala pojawił się komunikat dyrekcji nt potwierdzenia zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 u pacjentów oraz personelu medycznego.

Od dzisiaj tj. od niedzieli 29 marca 2020 r. została zawieszona działalność Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz działalność Bloku Operacyjnego. W piątek 27.03.2020 zawieszona została działalność Oddziału Chirurgii Ogólnej. Personel pracujący w tych jednostkach decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego objęty został kwarantanną.

Przywrócenie działalności w/w jednostek w chwili obecnej przewidywane jest za 7 do 14 dni.

Powyższa informacja ma prawdopodobnie związek z informacją Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego z dnia dzisiejszego, gdzie pojawiła się informacja o potwierdzeniu łącznie 5 nowych zakażeń w Powiecie Brzeskim.

Treść Komunikatu Dyrektora w związku z zakażeniami wirusem SARS-COV-2 wśród pacjentów i personelu szpitala

Informuję, że w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 u pacjentów oraz personelu medycznego, w uzgodnieniu z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym, w dniu dzisiejszym tj 29.03.2020r. zawieszona zostaje działalność Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz działalność Bloku Operacyjnego. W dniu 27.03.2020 zawieszona została działalność Oddziału Chirurgii Ogólnej. Personel pracujący w tych jednostkach decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego objęty został kwarantanną.

Zawieszenie działalności związane jest z zaprzestaniem przyjęć do Oddziału Intensywnej Terapii, Oddziału Chirurgii Ogólnej oraz z przyjęciami do szpitala innych pacjentów, jeżeli przewidywane jest u nich wykonywanie zabiegów operacyjnych.

Przywrócenie działalności w/w jednostek w chwili obecnej przewidywane jest za 7 do 14 dni. Pacjenci zgłaszający się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, wymagający zabiegu operacyjnego lub hospitalizacji w/w oddziałach będą kierowani do pobliskich szpitali.
Brzesko 29.03.2020r. 

IB / SPZOZ Brzesko

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast