Religia

Szczepanów / Patrol policji sprawdzał ile osób modliło się na Gorzkich Żalach! / 22 marca 2020 r.

W niedzielę 22 marca o godzinie 17.00. Telewizja Trwam retransmitowała nabożeństwo Gorzkich Żali z Bazyliki Mniejszej w Szczepanowie (Gmina Brzesko).

Wg naszych informacji sporo osób z naszego terenu oglądało to nabożeństwo. Jenak jak się okazało nie wszyscy doczytali informację o tym że jest to nabożeństwo retransmitowane, a nagranie odbyło się w niedzielę 1 marca 2020 r. Jeden z przerażonych widzów skontaktował się dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Brzesku informując, że na nabożeństwie jest ponad 50 osób!  

Sprawę potwierdził nam asp. sztab. Grzegorz Buczak z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku – Kilka minut po godzinie 17 dyżurny otrzymał taką informację. Na miejsce został skierowany patrol policji, który jednak nie potwierdził tej informacji.

Wg naszego informatora który poinformował o całej sprawie – w szczepanowskiej bazylice przebywał w tym czasie tylko kościelny, a popołudniowa msza święta która była transmitowana online zakończyła się kilkadziesiąt minut wcześniej.

Natomiast półgodzinny materiał jaki pojawił się w Telewizji Trwam został nagrany w niedzielę 1 marca, a więc kilkanaście dni przed tym zanim zostały podjęte pierwsze działania zmierzające do wprowadzenia ograniczeń dotyczących epidemii koronawirusa w Polsce.

– W niedzielę 1 marca 2020 r., w naszej Bazylice, Telewizja TRWAM i Radio Maryja, przeprowadzili nagranie śpiewu, do transmisji Gorzkich Żali z naszej Bazyliki. Gorzkie Żale z naszego Sanktuarium, będą transmitowane przez trzy kolejne niedziele – 22, 29 marca i 5 kwietnia. Cieszymy się, że „Gorzkie Żale” z sanktuarium patrona Polski będą gościć w domach odbiorców telewizji Trwam i Radia Maryja. Dziękujemy wszystkim pracownikom Telewizji Trwam i Radia Maryja, za ich pracę nad tym programem. Było to ogromne przedsięwzięcie. Przy realizacji tego programu przez dwa dni było zaangażowanych 20 osób, 7 kamer, najnowocześniejszy sprzęt, specjalne oświetlenie Bazyliki, wóz satelitarny i kilka kilometrów kabli, specjalny agregat prądotwórczy i wiele innego sprzętu – mówił przed dwoma tygodniami ksiądz Władysław Pasiut kustosz sanktuarium Świętego Stanisława w Szczepanowie.

Miejmy nadzieję, że podczas kolejnych retransmisji zaplanowanych na 29 marca i 5 kwietnia nikt już nie będzie niepokoił Policji. 

O niedzielnym nabożeństwie pisaliśmy w artykule: Dzisiaj Gorzkie Żale ze Szczepanowa w Telewizji Trwam / 22 marca 2020 r. <== 

 

informacja nadesłana przez czytelnika

IB

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast