Wiadomości

Nadleśnictwo Brzesko odwołuje zakaz wejścia do lasu

Od wtorku 24 marca 2020 przestał obowiązywać zakaz wstępu do lasów na terenie Nadleśnictwa Brzesko. Stosowny komunikat w tej sprawie pojawił się na stronie Nadleśnictwa.

Pierwotna decyzja z 20 marca była podyktowana chęcią ograniczenia tworzących się w lasach i na leśnych parkingach skupisk ludzi, które mogą stanowić zagrożenie epidemiologiczny. W ostatnich tygodniach leśnicy notują skokowy wzrost liczby odwiedzających lasy, szczególnie w okolicach dużych miast. Dotyczy to szczególnie weekendów w godzinach 13-15. Do takich sytuacji dochodził m.in. w Niepołomicach, czy też w lesie szczepanowskim.

Treść komunikatu

Nadleśnictwo Brzesko informuje, że wprowadzenie w dniu 20.03.2020 r. zakazu wstępu do las było podyktowane troską o zdrowie i bezpieczeństwo osób odwiedzających tereny leśne. Wiosenna aura sprzyja bowiem gromadzeniu się ludzi na szlakach turystycznych i parkingach, dlatego podjęto działania w celu eliminowania zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Informujemy, że Decyzją nr 9 Nadleśniczego Nadleśnictwa Brzesko z dniem 24.03.2020 r. zostaje odwołany zakaz wstępu do lasu.

Jednocześnie apelujemy o stosowanie się do bieżących wytycznych i zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego inspektoratu Sanitarnego. Bezpieczeństwo całego społeczeństwa zależy od każdego z nas.

 

Osoby które zostają w domu Lasy Państwowe zapraszają na swój profil youtubowy gdzie można znaleźć całe mnóstwo ciekawych materiałów video – kanał YT Lasy Państwowe <==

– Wierzymy, że to wirtualne spotkanie z lasem pomoże przetrwać trudny czas, a jednocześnie zachęci w przyszłości do jego odwiedzenia i odkrywania tajemnic przyrody” – zachęcają leśnicy.

 

Nadleśnictwo Brzesko jest jednym z szesnastu nadleśnictw wchodzących w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie.

Nadleśnictwo jest położone na terenie województwa małopolskiego, powiatu bocheńskiego, brzeskiego, tarnowskiego i wielickiego, na terenie miast: Brzesko, Bochnia, Nowy Wiśnicz i Czchów. Swym zasięgiem obejmuje piętnaście gmin. Siedziba Nadleśnictwa Brzesko znajduje się w Jadownikach przy ul. Brzeskiej 59. Ogólna powierzchnia nadleśnictwa wynosi 6 977 ha (powierzchnia leśna 6 880 ha). Nadleśnictwo Brzesko nadzoruje również gospodarkę leśną w lasach nie stanowiących własności Skarbu Państwa o powierzchni 7 802 ha.

Zasięg terytorialny Nadleśnictwa Brzesko

 

 

 

Fot. Maciej Mazur

IB

Tagi
Pokaż więcej

One Comment

  1. Lepiej później niż wcale. Lecz wprowadzenie takiego zakazu w Nadleśnictwach krakowskiej dyrekcji pokazuje wrażliwość jej Dyrektora. Nadwrażliwość nie mającą związku z realiami. Z postrzeganiem rzeczywistej roli lasów, także w takich czasach jak dzisiejsza trauma. Ograniczanie mieszkańcom możliwości odpoczynku na świeżym powietrzu to nie nadwrażliwość ale brak wiedzy i zrozumienia.
    https://www.polskawlesie.pl/las/na-czym-polega-las-emocjonalny-wyklad-jana-kosiorowskiego

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast
Close