Strona główna » Wiadomości » Nadleśnictwo Brzesko odwołuje zakaz wejścia do lasu

Nadleśnictwo Brzesko odwołuje zakaz wejścia do lasu

Od wtorku 24 marca 2020 przestał obowiązywać zakaz wstępu do lasów na terenie Nadleśnictwa Brzesko. Stosowny komunikat w tej sprawie pojawił się na stronie Nadleśnictwa.

Pierwotna decyzja z 20 marca była podyktowana chęcią ograniczenia tworzących się w lasach i na leśnych parkingach skupisk ludzi, które mogą stanowić zagrożenie epidemiologiczny. W ostatnich tygodniach leśnicy notują skokowy wzrost liczby odwiedzających lasy, szczególnie w okolicach dużych miast. Dotyczy to szczególnie weekendów w godzinach 13-15. Do takich sytuacji dochodził m.in. w Niepołomicach, czy też w lesie szczepanowskim.

Treść komunikatu

Nadleśnictwo Brzesko informuje, że wprowadzenie w dniu 20.03.2020 r. zakazu wstępu do las było podyktowane troską o zdrowie i bezpieczeństwo osób odwiedzających tereny leśne. Wiosenna aura sprzyja bowiem gromadzeniu się ludzi na szlakach turystycznych i parkingach, dlatego podjęto działania w celu eliminowania zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Informujemy, że Decyzją nr 9 Nadleśniczego Nadleśnictwa Brzesko z dniem 24.03.2020 r. zostaje odwołany zakaz wstępu do lasu.

Jednocześnie apelujemy o stosowanie się do bieżących wytycznych i zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego inspektoratu Sanitarnego. Bezpieczeństwo całego społeczeństwa zależy od każdego z nas.

 

Osoby które zostają w domu Lasy Państwowe zapraszają na swój profil youtubowy gdzie można znaleźć całe mnóstwo ciekawych materiałów video – kanał YT Lasy Państwowe <==

– Wierzymy, że to wirtualne spotkanie z lasem pomoże przetrwać trudny czas, a jednocześnie zachęci w przyszłości do jego odwiedzenia i odkrywania tajemnic przyrody” – zachęcają leśnicy.

 

Nadleśnictwo Brzesko jest jednym z szesnastu nadleśnictw wchodzących w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie.

Nadleśnictwo jest położone na terenie województwa małopolskiego, powiatu bocheńskiego, brzeskiego, tarnowskiego i wielickiego, na terenie miast: Brzesko, Bochnia, Nowy Wiśnicz i Czchów. Swym zasięgiem obejmuje piętnaście gmin. Siedziba Nadleśnictwa Brzesko znajduje się w Jadownikach przy ul. Brzeskiej 59. Ogólna powierzchnia nadleśnictwa wynosi 6 977 ha (powierzchnia leśna 6 880 ha). Nadleśnictwo Brzesko nadzoruje również gospodarkę leśną w lasach nie stanowiących własności Skarbu Państwa o powierzchni 7 802 ha.

Zasięg terytorialny Nadleśnictwa Brzesko

 

 

 

Fot. Maciej Mazur

IB

1 komentarz

  1. Lepiej później niż wcale. Lecz wprowadzenie takiego zakazu w Nadleśnictwach krakowskiej dyrekcji pokazuje wrażliwość jej Dyrektora. Nadwrażliwość nie mającą związku z realiami. Z postrzeganiem rzeczywistej roli lasów, także w takich czasach jak dzisiejsza trauma. Ograniczanie mieszkańcom możliwości odpoczynku na świeżym powietrzu to nie nadwrażliwość ale brak wiedzy i zrozumienia.
    https://www.polskawlesie.pl/las/na-czym-polega-las-emocjonalny-wyklad-jana-kosiorowskiego

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*