ADV
Wiadomości
Trending

Brzesko. Nowa pracownia mammograficzna już gotowa!

W czwartek 9 listtopada 2023 r. oddana do użytku po gruntownym remoncie została Pracownia Mammografii wraz z nowym mammografem. W wydarzeniu uczestniczyli Starosta Brzeski Andrzej Potępa wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Kazimierzem Brzykiem.

Galeria zdjęć <==

– Jest to bardzo ważny dzień dla wszystkich mieszkanek Brzeska i okolic – podkreśla Dyrektor SPZOZ w Brzesku Alicja Syty – w czasach, gdy nowotwory piersi są drugim co do częstości nowotworem w Polsce, dostęp do badań profilaktycznych jest bardzo ważny. Wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych Pacjentek i oddajemy do użytku nowoczesną Pracownię Mammograficzną – dodaje Dyrektor.

Dbając o stałe podnoszenie jakości usług medycznych i zadowolenie naszych pacjentów, całkowicie wyremontowaliśmy oraz wyposażyliśmy Pracownię Mammografii w najwyższej jakości cyfrowy aparat mammograficzny Amulet Innovality firmy FUJIFILM oraz diagnostyczną lekarska stację opisową z monitorami medycznymi.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii aparat zapewnia maksymalny komfort naszym Pacjentkom podczas mammografii, natomiast doskonała jakość obrazu i klasa oprogramowania umożliwiają wykrywanie nawet drobnych zmian w strukturze piersi przy niewielkiej ekspozycji pacjenta na działanie promieniowania. Dzięki inteligentnemu systemowi AEC (i-AEC) w połączeniu z nową technologią analizy obrazów można dostosować optymalną dawkę promieniowania dla każdej ekspozycji piersi – także z implantami.

Dyrektor złożyła podziękowania na ręce Zastępcy Dyrektora ds. Administracji i Logistyki Marka Kapusty, Kierownika Zakładu Diagnostyki Obrazowej lekarza specjalisty Tadeusza Zycha oraz Inspektora Radiologii Marty Bednarz za nadzór i zaangażowanie w przygotowanie i realizację projektu.

W nowej pracowni wykonujemy badania mammograficzne osobom uprawnionym do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, w tym w zakresie realizacji świadczeń opieki zdrowotnej w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi – etap podstawowy.

Do wykonania badania mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi zapraszamy wszystkie Panie wieku od 45 do 74 lat – badanie przysługuje co 24 miesiące.

Badania wykonujemy bez skierowania, po wcześniejszej rejestracji w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej (II piętro) pod nr. tel. 14 66 21 377.

Zakup mammografu został dofinansowany ze środków Ministra Zdrowia w ramach programu wieloletniego pn. Narodowa Strategia Onkologiczna w zakresie zadania: Zakup aparatury diagnostycznej dla wczesnego wykrywania nowotworów – mammografy.

Koszt mammografu wraz z oprogramowaniem i osprzętem to blisko 850 tys. zł, z czego dofinansowanie ze środków Ministerstwa Zdrowia wyniosło 650 tys. zł. Koszt prac adaptacyjnych pomieszczenia wyniósł 20 tys. zł.

SPZOZ Brzesko

blank

Podobne artykuły

Back to top button