Religia

Brzesko / Odwołane bierzmowanie i spotkanie komunijne / 11 marca 2020 r.

Rozszerzająca się epidemią koronawirusa oraz restrykcje związane z próbą ograniczenia jej ekspansji mają wplyw na kolejne dziedziny naszego życia – także na sprawy religijne. W związku z zagrożeniem spowodowanym przez koronawirusa, oraz ze względu na odwołanie zajęć szkolnych w placówkach oświatowych w diecezji tarnowskiej zawieszone zostały bierzmowania od 12 marca 2020 r. aż do odwołania. Nie inaczej jest m.in. w Brzesku, gdzie zaplanowane na 14 marca 2020 r. bierzmowanie zostało odwołane i przeniesione na inny termin.

Ponadto w okresie najbliższych dwóch tygodni nie będą organizowane rekolekcje szkolne oraz wszelkiego rodzaju spotkania rejonowe czy dekanalne.

W związku z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, aby nie było dużych zgromadzeń osób, Episkopat apeluje o to by w parafiach w miarę możliwości – liczba niedzielnych Mszy Świętych została zwiększona tak, aby jednorazowo w liturgiach mogła uczestniczyć liczba wiernych odpowiednia do wytycznych służb sanitarnych.

Równocześnie warto pamiętać, że w obecnej sytuacji – osoby starsze i schorowane mogą pozostać w domach i stąd śledzić transmisje Mszy Świętych, które są w niedziele w środkach społecznego przekazu np. o godz. 7.00 w TVP 1, o godz. 9.00 w Polskim Radiu – Program Pierwszy, o godz. 9.30 w Telewizji Trwam, o 13.00 w TV Polonia oraz lokalne transmisje internetowe (Szczepanów <==, Borzęcin <==, Szczurowa <==).

 

Brzesko

BIERZMOWANIE ODWOŁANE
W związku z zawieszeniem zajęć szkolnych, Bierzmowanie uczniów klas ósmych zaplanowane na sobotę 14 marca br., w kościele Miłosierdzia Bożego w Brzesku, zostaje odwołane i przeniesione na inny termin.

SPOTKANIE KOMUNIJNE ODWOŁANE
W związku z zawieszeniem zajęć szkolnych, Spotkanie komunijne uczniów klas trzecich wraz z rodzicami zaplanowane na czwartek 12 marca br., w kościele Miłosierdzia Bożego w Brzesku zostaje odwołane.

Szczepanów
Planowane na 13 marca Dekanalne Spotkanie Młodzieży w Szczepanowie, nie odbędzie się ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną.

 

 

diecezja.tarnow.pl / milosierdzie.brzesko.net.pl

Tagi
Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast
Close