ADV
EdukacjaWiadomościWideo

Brzesko. Piknik Naukowy w Powiatowym Centrum Edukacji / zdjęcia / video

13 czerwca w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku odbył się Piknik Naukowy „A to ciekawe!”. Został on zorganizowany przez doradców metodycznych pracujących w PCE w Brzesku. Do współpracy zaprosili koła naukowe, przedmiotowe oraz Kluby Młodego Odkrywcy działające w szkołach na terenie województwa małopolskiego. W organizację włączyli się uczniowie z 7 szkół: Publicznej Szkoły Podstawowej w Porąbce Uszewskiej, Szkoły Podstawowej w Starym Wiśniczu, Szkoły Podstawowej w Zbylitowskiej Górze, Zespołu Szkół nr 2 w Bochni, Publicznej Szkoły Podstawowej w Gosprzydowej, Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzezawie, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Krakowie oraz Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne w Niepołomicach.

W pikniku wzięło udział ponad 300 osób. Uczniowie mogli uczestniczyć w doświadczeniach oraz eksperymentach przygotowanych przez kolegów z innych szkół. Zostały przeprowadzone doświadczenia fizyczne, chemiczne, biologiczne oraz przyrodnicze. Oprócz pokazów odbył się także szereg warsztatów m. in. Ruszaj umysł – Ubongo, Robimy zegar słoneczny, Jak stworzyć niewidzialny napis?, Wyszywanki matematyczne, Konstruujemy rakiety, Przybij pieczęć.
Na świeżym powietrzu Pan Grzegorz Sęk z Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach umożliwił uczestnikom oglądanie plam na Słońcu za pomocą profesjonalnego sprzętu. Uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 w Bochni przygotowali z kolei zajęcia architektoniczno-geodezyjno-budowalane, gdzie można było m.in. Dokonać pomiarów geodezyjnych czy rysować mapę w oparciu o opowiadanie.
Wydarzenie miało na celu upowszechnienie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych oraz zachęcić młodzież do podjęcia aktywności naukowej. Przez cały czas uczestnikom jak i organizatorom towarzyszyła przede wszystkim dobra zabawa oraz chęć rozwijana pasji.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do organizacji.

Powiatowe Centrum Edukacji w Brzesku

Fot. Maciej Mazur

Podobne artykuły

Back to top button