ADV
Wiadomości
Trending

Brzesko. Policja podsumowała noworoczny weekend

Jak co roku podczas noworocznego weekendu brzescy policjanci, choć nie doszło do poważnych przestępstw kryminalnych, mieli pełne ręce roboty. Najwięcej interwencji odnotowano w sylwestrową noc, tuż po północy. Wtedy głównie dochodziło do zakłóceń spokoju i porządku, zarówno w domach jaki i miejscach publicznych.

– Większość tych interwencji zakończyła się na pouczeniu, a w kilku przypadkach osoby awanturujące się doszły między sobą do porozumienia przed przyjazdem funkcjonariuszy – mówi asp. sztab. Grzegorz Buczak rzecznik prasowy Komendy Policji w Brzesku.

Od piątkowego popołudnia do niedzieli na terenie Powiatu Brzeskiego na szczęście nie doszło do żadnego wypadku drogowego, natomiast miała miejsce jedna niegroźna kolizja drogowa. W tym przypadku policjanci na sprawcę kolizji nałożyli mandant karny w wysokości 1020 złotych zgodnie z nowym taryfikatorem, który obowiązuje od 1 stycznia 2022 r.

Ponadto zatrzymano jednego nietrzeźwego kierującego, który 1 stycznia w godzinach wieczornych kierował w Brzesku samochodem marki Audi mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Za popełnione przestępstwo kierujący odpowie przed sądem. Dodatkowo zostało mu oczywiście zatrzymane prawo jazdy.

Podsumowując, można powiedzieć, że był to spokojny weekend na drogach naszego powiatu.

KPP Brzesko

blank

Podobne artykuły

Back to top button