ADV
Sport
Trending

Borzęcin – Przyborów. Wyruszą po „Koronę Gór Polski”

Jest ich w sumie 28. Od najniższej Łysicy (612 m n.p.m.) w Górach Świętokrzyskich, po monumentalne, tatrzańskie Rysy (2499 m n.p.m.). Mowa o najwyższych szczytach poszczególnych pasm górskich w Polsce. Każdy, kto zechce się na nie wspiąć, może wstąpić do „Klub Zdobywców Korony Gór Polskich”. A ponieważ najprzyjemniej po górach chodzi się w towarzystwie osób preferujących taki sposób aktywności i kochających wspaniałe widoki oraz wyjątkową atmosferę wspólnych wędrówek, zorganizowano grupę, która od stycznia podejmie wyzwanie pokonania ponad 30 tysięcy m n.p.m.! Na pierwszym spotkaniu chęć wspólnych wędrówek zadeklarowało ponad 50 osób!

„Korona Gór Polski” ustanowiona została w 1997 roku i od tego czasu zaszczytnym tytułem jej „Zdobywcy” może pochwalić się blisko 3000 osób. Jeśli chcesz dołączyć do tego grona, to serdecznie zapraszamy!

Patronat nad akcją objął Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz oddział PTTK w Bochni. Rolę wykonawcy projektu sprawuje świetlica GOK w Przyborowie, zaś partnerem medialnym został Informator Brzeski. Udział w wyprawach można zgłaszać do powyższych instytucji lub kontaktując się bezpośrednio z przewodnikiem Łukaszem Kornasiem.

Spotkanie organizacyjne Klubu Zdobywców Korony Gór Polski odbyło się 4 stycznia w budynku Świetlicy w Przyborowie.

– Nie spodziewaliśmy się tak znakomitej frekwencji – chętnych mamy już ponad 50 osób! Ustalono kalendarz wędrówek na najbliższe miesiące. Pierwsze wyjście w niedzielę 16 stycznia. Na początek najwyższy szczyt Beskidu Średniego – Lubomir 904 m n.p.m. – informuje Łukasz Kornaś, członek Komisji Turystyki Górskiej PTTK o/Bochnia.

Ta mierząca 904 m n.p.m. góra jest idealna na początek zmagań, bo nie przedstawia zbyt dużych trudności, a trasa jaka na nią prowadzi, należy do gatunku łatwych. Wyprawa będzie zakończona ogniskiem w schronisku na Kudłaczach. Co istotne, równolegle z „Koroną Gór Polski” uczestnicy zdobywać będą inne odznaki, w tym „Koronę Beskidów” oraz popularną GOT-kę, czyli „Górską Odznakę Turystyczną”.

Zapraszam w góry!

Kurier Borzęcki

Podobne artykuły

Back to top button