ADV
1
SportWiadomości
Trending

Zhakowano konto Wojciecha Wojdaka

W piątek 19 listopada 2021 r. Wojciech Wojdak poinformował na swoim prywatnym koncie o zhakowaniu i kradzieży konta „Wojciech Wojdak – pływak”. Strona została przejęta przez nieznaną osobę z Azji.

Konto „Wojciech Wojdak – pływak” stanowiło kanał kontaktu z fanami dla pochodzącego z Maszkienic wicemistrza świata, brązowego medalisty mistrzostw świata na krótkim basenie i rekordzisty Polski na dystansie 800 m stylem dowolnym.

– Straciłem uprawnienia administratora i nie odpowiadam już za publikowane treści.

O całym zdarzeniu dowiedziałem się wczoraj zupełnie przypadkowo. Kolega zadzwonił do mnie i powiedział, że jakiś Azjata właśnie urządza streaming live na moim profilu.

Niestety, okazało się, że nie jestem w stanie zalogować się na swoją stronę „Wojciech Wojdak – pływak”, ponieważ administratorem profilu jest już ktoś inny – pisze Wojciech Wojdak.

Nazwa strony została także zmieniona na inną, pomimo, że zdjęcie Wojciecha Wojdaka z medale mistrzostw świata nadal widnieje jako zdjęcie profilowe.

– Sprawę natychmiast zgłosiłem na Chat Support Facebooka i czekam na pomoc. Nie wiem czy uda mi się odzyskać stronę ale mam nadzieję, że jakimś cudem będzie to możliwe. Facebook (firma Meta) posiada odpowiednie narzędzia i wierzę, że uda się szybko rozwiązać tą przykrą sytuację – informuje Wojciech Wojdak o podjętych działaniach.

Wojciech Wojdak nie spodziewał się że kradzież konta może przydarzyć się właśnie jemu. Na koncie miał podpiętą kartę kredytową ale na szczęście szybką ją zablokował i nic nie skradziono.

– Proszę, bądźcie ostrożni i, zgodnie z zaleceniami Facebooka, zmieniajcie często hasło do swojego profilu. Na moim przykładzie widzicie, że kradzież danych osobowych to realny problem w Internecie.

Będę Was informował na bieżąco o ewentualnych postępach w tej sprawie. Póki co, zapraszam jedynie na mojego Instagrama @wojciech.wojdak dodaje Wojciech Wojdak.


foto: Wojciech Wojdak
IB

Podobne artykuły

Back to top button