ADV
Wiadomości

Brzesko / Policjanci wspólnie z żołnierzami prowadzą służbę patrolową w powiecie / zdjecia

Od 3 kwietnia 2020 r. brzescy policjanci wspierani są przez żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady WOT. Policjanci wspólnie z żołnierzami patrolują teren powiatu brzeskiego sprawdzając czy mieszkańcy przestrzegają zaostrzonych przepisów wprowadzonych w związku z epidemią.

Od samego początku epidemii brzescy policjanci wspierają służby sanitarne kontrolując osoby objęte kwarantanną domową na terenie powiatu brzeskiego. Funkcjonariusze sprawdzają czy te osoby rzeczywiście przebywają w miejscu kwarantanny i nie narażają innych na ryzyko oraz czy nie potrzebują wsparcia i pomocy. Obecnie oprócz tych działań mundurowi skupiają się przede wszystkim na sprawdzaniu i kontrolowaniu czy mieszkańcy powiatu brzeskiego przestrzegają nowych obostrzeń.

W związku z epidemią i kolejnymi ograniczeniami mundurowi kontrolują miejsca, w których mogą się gromadzić osoby, zwracając uwagę na miejsca, w których przebywanie jest zakazane m.in. parki, bulwary czy inne tereny zielone, pełniące funkcje publiczne. Jednocześnie zwracają uwagę na minimalną odległość między pieszymi, która ma wynosić co najmniej 2 metry. Dotyczy to także rodzin i bliskich. Wyłączeni z tego obowiązku są: rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13 roku życia), a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

Patrole sprawdzają czy osoby nieletnie poniżej 18 roku życia, które w chwili obecnej nie mogą wychodzić z domu bez opieki dorosłego opiekuna przestrzegają tych obostrzeń. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwia ich obecność na ulicy.

W mocy nadal jednak pozostają ograniczenia w przemieszczaniu się wszystkich osób. W dalszym ciągu nie można wychodzić z domu z wyjątkiem:

  • dojazdu do pracy. Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.
  • wolontariatu na rzecz walki z COVID-19. Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.
  • załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa.

W tym trudnym dla wszystkich czasie prosimy o rozsądek i odpowiedzialność. Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną pozostańmy w domu dostosowując się do zaleceń służb sanitarnych. Przestrzegajmy wprowadzonych obostrzeń. Miejmy świadomość, że wszystkie działania służb związane są z troską o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

Galeria zdjęć <==

KPP Brzesko

Podobne artykuły

Back to top button