ADV
blank
Wiadomości

Brzesko. Sprawca włamania zatrzymany na gorącym uczynku przez brzeskich policjantów

Za kradzież z włamaniem oraz usiłowanie kradzieży z włamaniem odpowie 19 – letni mężczyzna, który w piątek 21 sierpnia br. został zatrzymany przez brzeskich policjantów. Mundurowi zatrzymali go na gorącym uczynku, kiedy tuż po dokonaniu włamania do domków letniskowych próbował się ukryć przed stróżami prawa.

W piątkowe popołudnie policjanci zostali powiadomieni o tym, iż na terenie ogródków działkowych w Brzesku przebywa młody mężczyzna, którego zachowanie wzbudziło niepokój i zainteresowanie u właścicieli działek. Według relacji świadków mężczyzna w godzinach południowych w rejonie jednego z domków letniskowych rozpalił grilla, z którego wydobywał się duży ogień. Okazało się, że mężczyzna palił elementy drewnianych palet, plastikowe butelki oraz zasuszone rośliny. Mężczyzna nie posiadał kompletnej odzieży – był bez obuwia, a jego naga klatka piersiowa pomalowana była farbą. Zapytany przez jednego ze świadków o powody przebywania na terenie tych ogródków działkowych zaczął krzyczeć, że „będzie tu mieszkał”, po czym oddalił się w nieznanym kierunku.

Ustalono, że wcześniej ten mężczyzna rozbijając szybę włamał się do jednego z domków letniskowych, z którego dokonał kradzieży szlifierki kątowej, nożyc do cięcia gałęzi oraz metalowych prętów. Następnie usiłował włamać się do kolejnego domku letniskowego z zamiarem dokonania kradzieży mienia, lecz w tym przypadku nie zdołał pokonać zabezpieczenia drzwi wejściowych.
Funkcjonariusze przystąpili do penetracji pobliskiego terenu. W trakcie tych czynności usłyszeli odgłos upadającego przedmiotu, który dobiegał z otwartego i nieużytkowanego od dłuższego czasu domku letniskowego. Tam też skierowali swoją uwagę i wówczas zauważyli, że w budynku tym znajduje się mężczyzna, którego rysopis dokładnie odpowiadał rysopisowi mężczyzny opisywanego przez świadków zdarzenia. Mężczyzna został zatrzymany – to 19-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego. Funkcjonariusze w całości odzyskali skradzione mienie, które sprawca porzucił w pobliżu miejsca zdarzenia.

W sobotę  19-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem i usiłowania kradzieży z włamaniem, do  który przyznał się. Swoje irracjonalne zachowanie tłumaczył dużą ilością spożytego wcześniej alkoholu.  Za przestępstwa, jakich się dopuścił grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button