ADV
1
Advertisement
ReligiaWiadomości
Trending

Msza święta w intencji służb mundurowych w szczepanowskiej bazylice

W Sanktuarium świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Szczepanowie została odprawiona msza św. w intencji służb mundurowych. Podczas nabożeństwa policjantom towarzyszyły inne służby mundurowe i formacje na co dzień ze sobą współpracujące, samorządowcy, duszpasterze Policji, przyjaciele i sympatycy formacji.

Wczoraj, 10 maja br., o godzinie 18, w Sanktuarium świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Szczepanowie odprawiona została uroczysta msza święta w intencji służb mundurowych celebrowana przez Wikariusza Generalnego – Zastępcę Biskupa Polowego ks. kan. płk. Kryspina Raka. Uroczystą mszę poprzedziła majówka patriotyczna w wykonaniu chóru sanktuaryjnego ze Szczepanowa pod batutą Wojciecha Oleksyka oraz wokalistów pani Weroniki Czyż oraz kom. Pawła Pradla z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Dźwięki pieśni patriotycznych, rozbrzmiewające w bazylice wprowadziły podniosły charakter uroczystości. Zgromadzonych na nabożeństwie przywitał kustosz sanktuarium ksiądz prałat Władysław Pasiut, który podziękował Komendantowi Powiatowemu Policji w Brzesku insp. Bogusławowi Chmielarzowi za zaangażowanie się w przygotowanie oprawy tej uroczystości.

W mszy św. w bazylice uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Tomasz Drożdżak, komendanci miejscy i powiatowi Policji z województwa małopolskiego, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych, Służb Ochrony Kolei, Straży Granicznej, Służb Celnych, Wojska, Więziennictwa, a także górnicy z Kopalni Gazu w Szczepanowie. Nie zabrakło również przedstawicieli samorządu lokalnego i instytucji współpracujących z Policją oraz duszpasterzy Policji. W nabożeństwie uczestniczyła kadra kierownicza, policjanci i pracownicy cywilni brzeskiej jednostki na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Brzesku insp. Bogusławem Chmielarzem. Do Szczepanowa licznie przybyły poczty sztandarowe, które wystawiły służby mundurowe.

KPP Brzesko

Podobne artykuły

Back to top button