ADV
Religia
Trending

Śluby wieczyste w Porąbce Uszewskiej / zdjęcia

W poniedziałek 15 sierpnia 2022 r. w sanktuarium Matki Bożej z Lourdes s. Zuzanna i s. Justyna złożyły śluby wieczyste w zgromadzeniu służebniczek starowiejskich.

Galeria zdjęć / Tarnowski Gość Niedzielny <==

W uroczystość Wniebowzięcia NMP w sanktuarium maryjnym w Porąbce Uszewskiej dwie siostry ze zgromadzenia służebniczek starowiejskich złożyły śluby wieczyste.

Mszy św. przewodniczył bp Leszek Leszkiewicz, który podkreślił w homilii, że bycie w zakonie jest codziennym zderzaniem swojego życia z Ewangelią.

– To musi bolec, jeśli chcecie naprawdę stawać się uczennicami Jezusa i Jego apostołkami w świecie – mówił biskup.

Zachęcał siostry do posłuszeństwa przełożonym, które na wzór Maryi posłusznej Bogu jest sposobem uświęcenia swojego życia.

– I pragnijcie, by ono miało swoje spełnienie w niebie. Trochę wam zazdroszczę, bo w mszalnej prefacji o świętych żyjących według rad ewangelicznych jest stawiane za wzór. Wy już tu na ziemi możecie kosztować darów, które nam zostaną udzielone dopiero w niebie. W zgromadzeniu macie bowiem wiele środków i sposobów, by niebo stawało się przestrzenią waszego życia już teraz – dodawał bp Leszkiewicz.

Po homilii siostry Zuzanna Cieśla i Justyna Malec złożyły śluby wieczyste ubóstwa, czystości i posłuszeństwa w zgromadzeniu służebniczek starowiejskich.

– Być dzisiaj służebniczką to wpatrywać się codziennie w Maryję Niepokalaną i naśladować Ją bez końca. Nie było łatwo podjąć decyzję o złożeniu ślubów, ale zawierzyłyśmy siebie Panu Bogu. On nas będzie prowadził – mówią siostry.

Państwo Barbara i Tadeusz Malec, rodzice s. Justyny, myśleli, że córka inaczej ułoży sobie życie.

– Przygotowywała nas do tego, że pójdzie do zakonu. Przyjęliśmy jej decyzję, jesteśmy szczęśliwi i mamy nadzieję, że córka też będzie szczęśliwa w zgromadzeniu – mówią rodzice.

KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ /FOTO GOŚĆ

Podobne artykuły

Back to top button